Po nedávném dokončení další etapy výstavby v závodě v Odrách v Česku disponuje skupina Semperit Group jednou z největších továren na výrobu průmyslových a hydraulických hadic na světě.

„Investicí ve výši 27 milionů eur (zhruba 700 milionů korun) byla navýšena výrobní kapacita na 100 milionů metrů vysoce kvalitních hadic, které se používají ve stavebnictví, dopravě, dolech a v různých zemědělských strojích,“ uvedl Ing. Daniel Pazdírek, jednatel společnosti. Další etapa výstavby v závodu v Odrách tak byla dokončena, za posledních 20 let tak celková investice dosáhla již 150 milionů eur (téměř 4 miliardy korun) a závod v Odrách se stal výstavním podnikem koncernu Semperit s dalším potenciálem růstu.

Snímek k článku Semperflex Optimit patří ke špičce ve svém oboru.Zdroj: Archiv

Slavnostního otevření nové výrobní haly se v Odrách zúčastnil i Dr. Martin Füllenbach, předseda představenstva společnosti Semperit AG Holding: „V Odrách nestojí pouze výstavní podnik celého koncernu, nýbrž i příklad toho, jak můžeme cíleně a trvale posilovat naši konkurenceschopnost na dynamicky rostoucím trhu. Díky intenzivní poptávce po našich hydraulických hadicích jsme v roce 2015 mohli v rámci našeho vícestupňového investičního programu začít bezprostředně po dokončení jedné fáze výstavby s dalším rozšiřováním podniku. A můžeme v něm pokračovat i v nadcházejících letech.“

Semperflex Optimit je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu a v letech 2013, 2014, 2016 a 2017 získal ocenění v soutěži Štika Moravskoslezského kraje a v roce 2015 ocenění za přínos k rozvoji kraje.

Snímek k článku I lékař v laboratoři nám může zachránit život.
I lékař v laboratoři nám může zachránit život

„Jsme stabilní a neustále rostoucí firma, naši zaměstnanci pracují v moderním, čistém prostředí za použití nejnovějších technologií, jejich odborné schopnosti a znalosti se snažíme neustále rozvíjet. Mezi zaměstnanecké výhody a benefity například patří profesní a jazykové vzdělávání, příspěvek na penzijní pojištění, pět týdnů dovolené, příspěvek na závodní stravování a na dojíždění do zaměstnání, odměna před letní dovolenou a vánočními svátky aj.,“ řekla Ing. Monika Solnická, personální manažerka společnosti.

Jako největší společnost na Odersku již Semperflex Optimit několik let finančně podporuje mateřské, základní a střední školy v blízkém okolí, sportovní a kulturní aktivity, zájmová sdružení, nemocnici, Domov Odry a Charitu Odry. Dlouhodobým záměrem firmy je těmto neziskovým organizacím finančně pomoci a být jim dobrým sousedem a partnerem.

Do boxů
Od tenisáků po pryžové hadice Přestože v padesátých letech minulého století neměli českoslovenští tenisté téměř čím hrát a míčky byly nedostatkovým zbožím, v Odrách se jejich výroba rozjela v roce 1950 a v podstatě skončila po privatizaci v roce 1994. Až 98 procent výroby šlo totiž na vývoz, v tehdejším Optimitu Odry se vyráběly tenisáky i pro země západní Evropy, například také proslulé značky Spalding či Dunlop.

Víte, že…
• od doby, co společnost Semperit převzala před 20 lety firmu Optimit v Odrách, byl závod neustále rozšiřován a modernizován, obrat se za tu dobu více než zešestinásobil a výrobní kapacita zpětinásobila?
• dnes zaměstnává podnik v Odrách cca přes 900 lidí a má kapacitu zhruba 100 milionů metrů hadic, kterými byste zeměkouli omotali na rovníku dvakrát?
• Semperit ve svém segmentu Semperflex, který se podílí přibližně 23 % na celkovém obratu koncernu, vyrábí hydraulické a průmyslové hadice nejenom v Česku, ale také v závodech v Rakousku, Itálii, Číně a Thajsku?
• neustálým rozšiřováním výrobních kapacit a soustředěním se na nejvyšší jakostní standardy se Semperit dostal v oblasti hydraulických hadic na 3. místo na světě a v oblasti průmyslových hadic je evropskou dvojkou? • mezi odběratele společnosti patří firmy Palfinger (Rakousko), Kärcher (Německo) či Haberkorn (Rakousko)?