VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Starosta Karlovy Studánky odmítl pomluvy

Karlova Studánka -Do palby konkurentů se dostal po komunálních volbách také stávající starosta Karlovy Studánky. Romana Reichla viní soupeři z nadržování podnikateli Josefu Fugurovi, což starosta rázně popřel.

Povolební bitva o vedení v Karlově Studánce

Karlova Studánka -Zástupci zvolených uskupení v Karlově Studánce už přes týden svádí líté boje o funkce starosty, místostarosty a nadvládu v devítičlenném zastupitelstvu. Do zastupitelstva místní zvolili kandidáty z pěti uskupení.

Největší lanovka v Jeseníkách převážela pivo

Jeseníky -Hektolitry piva převážela 21. října nová šestisedačková lanovka v obřím lyžařském areálu v Koutech nad Desnou, který je těsně před dokončením. Půjde o největší lanovku v Jeseníkách.

Lázně lákají klienty až z Ruska

Karlova Studánka -Na pozvání krajských úředníků přijelo do Karlovy Studánky osm žen, zástupkyň ruských cestovních kanceláří a touroperátorů. V lázních se nadýchaly nejčistšího vzduchu ve střední Evropě.

Záchranáři vyrazí z Vrbna k pacientům poprvé v lednu

Vrbno pod Pradědem - Obyvatelé Vrbenska a turisté pohybující se v Jeseníkách se konečně dočkají. K 1. lednu pro ně zřídí výjezdové stanoviště záchranek ve Vrbně pod Pradědem.

Palasův penzion zastupitelé neřešili

Ostrava - Jednu ze známých scén z oblíbeného filmu Marečku, podejte mi pero připomínalostředeční mimořádné zastupitelstvo Moravskoslezského kraje.

Patnáct let stará kauza je stále předmětem sporu

Karlovice – Velkým kritikem poměrů v Karlovicích je místní obyvatel a bývalý učitel František Rybář, který se sem přistěhoval před patnácti lety na penzi. Má pocit, že se mu zde nedostalo dostatečné satisfakce a podpory ve sporu s bývalým starostou Milanem Glombíčkem.

Chatky už vykrádat nebude. Vyčenichal ho Christian.

Vrbno pod Pradědem- Nad pachatelem, který si začátek září zpestřil tím, že se vloupal ve Vrbně pod Pradědem do dvou chatek, už spadla klec.

Kaplička v Malé Morávce stojí vysoko nad obcí

Malá Morávka /FOTO/ - Turistickou a rekreační obec Malá Morávka minimálně podle názvu zná snad každý občan našeho kraje. Možná tudy jenom projíždíme a ani jsme si nevšimli, že na malém ostrohu, na hřebeni, který dělí Malou Morávku od údolí osady Karlov, ze zeleně nenápadně vykukuje kaple Nejsvětější Trojice.

Náročné závody v přespolním běhu mládeže

Vrbno pod Pradědem - V úterý se Vrbno stalo centrem okresního dění ve sportu. Téměř pět stovek žáků a studentů ze dvacítky základních i středních škol našeho okresu změřilo své síly na okresním finále v přespolnímu běhu.

Proč v Karlově Studánce přibylo náhle tolik voličů?

Karlova Studánka - V hotelu Džbán v Karlově Studánce přibývá lidí, kteří zde mají nahlášený trvalý pobyt.

Podnikat v rekreační obci je snadné, stačí mít miliony

Malá Morávka- V rekreační jesenické obci Malé Morávce prodávají bývalý hostinec U Křížku včetně pozemků.

DOMY S HISTORIÍ: Kosárna v Karlovicích

Karlovice /FOTO/ - Ve středečním seriálu Deníku Domy s historií jsme se tentokrát zaměřili na Kosárnu v Karlovicích.

Útratu platili ukradenými penězi

Vrbno pod Pradědem - Hráčské vášně třiatřicetiletého muže z Vrbna pod Pradědem využila povedená parta čtyř lidí. Muže během hraní okradli, a pak jeho penězi platili vlastní útratu.

VIDEO: Hornické slavnosti v Karlově Studánce

Karlova Studánka /FOTOGALERIE/ -Státní léčebné lázně v Karlově Studánce pořádaly v sobotu 25. září Hornické slavnosti.

TÉMA OKRESU: Digitální vysílání z Pradědu odstartuje už zítra, 1. října

Praděd, Krnovsko, Bruntálsko - Operace Praděd neboli poslední fáze digitalizace České televize začala v srpnu výměnou vysílací antény na Pradědu. Dnes a zítra nás čeká to nejdůležitější: nahrazení analogového vysílání ČT 2 digitálním.

Štěpánka Čáslavská: Co se mi líbí a co mě štve

Vrbno pod Pradědem - Co se ji líbí a co ji štve, nám tentokrát řekla Štěpánka Čáslavská zaměstnankyně bruntálské obecně prospěšné společnosti HELP-IN.

Zátiší se ženou v Karlovicích u řeky

Karlovice/FOTOGALERIE/ - Milovníci výtvarného umění si dnes mohou přijít na své. V Art galerii Pension U Řeky v Karlovicích začíná výstava obrazů pražského malíře Jana Rapina.

Číslo týdne: 7

Malá Morávka - Už sedmý ročník Festivalu řízků probíhá o víkendu v Malé Morávce.

Sportovci si dosyta užijí na Kopřivné

Malá Morávka - Čtyřdenní festival sportu a zábavy se koná od soboty 25. září na Kopřivné v Malé Morávce. U chaty je nový bikepark, areál s překážkami pro vyznavače adrenalinové jízdy na kolech. Zde se také odehraje valná část sportovního programu.

Na co se těší Štefan Minárik

Vrbno pod Pradědem - Na co se těší, nám řekl řeklŠtefan Minárik, člen okresního výboru včelařů z Vrbna pod Pradědem.

Nový skiareál v Jeseníkách

Jeseníky -Již pouhé tři měsíce zbývají do otevření nejmodernějšího a největšího lyžařského areálu v Jeseníkách, který se staví v Koutech nad Desnou.

Včelí mor vydrží i sto let, varuje včelař z Vrbenska

Vrbno /FOTOGALERIE/ - Díky celoroční léčbě speciálními přípravky se daří vrbenským včelařům předejít nákazám, jako jsou včelí mor nebo varoáza.

Ostravský motorkář se zabil v zatáčce

Vrbensko – Život osmadvacetiletého motorkáře z Ostravy vyhasnul dnes (v sobotu 18. září) před půl čtvrtou odpoledne mezi Vrbnem pod Pradědem a Pustou Rudnou.

Vrbenská padesátka pro turisty

Vrbno pod Pradědem- Turisté mohou vyrazit na jeden z jesenických nejoblíbenějších dálkových pochodů na Vrbenskou padesátku.

VIDEO: Také letos proběhlo Vrbenské babí léto

Vrbno pod Pradědem /FOTO/ - Oddíl kopané TJ Sokol Vrbno pod Pradědem ve spolupráci s vrbenskými podnikateli uspořádal již druhý ročník slavnosti ,,Vrbenské babí léto.“

Karel Michalus: Co mě zaujalo a zklamalo v kultuře

Vrbno pod Pradědem - Karel Michalus, předseda spolku Přátelé Vrbenska, nám řekl, co jej zaujalo a co naopak zklamalo v kultuře.

Praděd přechází na digitál, v září vypnou ČT2

Praděd /FOTO/ - Obyvatelé bruntálského okresu přijímající televizní signál z Pradědu by si měli co nejdříve pořídit set top boxy.

Provozovatel sanitek z Vrbna kritizuje systém dopravy

Vrbno pod Pradědem/FOTOGALERIE/ -Řidiči sanitek svážející pacienty z Vrbenska k ošetření do okolních měst jezdí často zpátky do města s prázdným autem a pacienta veze druhá sanita jiné společnosti.

Lisařská firma z Vrbna snižuje stavy

Vrbno - Část zaměstnanců, kteří mají v lisařské společnosti na Advanced Plastics uzavřenu smlouvu na dobu určitou, přijde od září o práci. Smlouvu jim kvůli nedostatku zakázek neprodlouží. O práci přijde okolo dvacítky zaměstnanců.

Závod horských kol Freeride dub cup v Malé Morávce

Malá Morávka - Již druhý ročník závodu horských kol Freeride dub cup se pojede v Malé Morávce v sobotu.

Antonín Beránek: Co se mi líbí/ Co mě štve

Vrbno pod Pradědem - Antonín Beránek, jednatel Základní organizace Českého chovatelského svazu ve Vrbně pod Pradědem, nám řekl, co se mu líbí a co ho štve.

Český pohár mládeže v cyklistice

Vrbno pod Pradědem, Razová - Skoro dvacet let se v Jeseníkách nekonal žádný významný závod v cyklistice na republikové úrovni.

PO ROCE: Petice za Národní park Jeseníky

Jeseníky – Petici za vznik Národního parku Jeseníky podepsalo už přes třináct tisíc lidí, ještě v květnu na listinách figurovala přibližně polovina jmen.

Otázka pro Danu Selingerovou

Ludvíkov - Dana Selingerova, starostka obce Ludvíkov, nám řekla, co se v létě obci podařilo vybudovat či opravit.

Odcizené kabely opalovali v lese

Vrbno - Krádež elektrických kabelů se nevyplatila třem mladíkům z Vrbna. Policisté jejich čin odhalili a mladíci nyní čelí obvinění z krádeže.

Chovatelům ve Vrbně chybí pro výstavy mladá krev

Vrbno /FOTOGALERIE/ – Přestože se počet vystavujících chovatelů ve Vrbně pod Pradědem neustále snižuje, o okresní výstavu se v sobotu zajímalo hodně mladých a dětí.

OBRAZEM: Borůvkové hody nadchly, některé zklamaly

Malá Morávka /FOTOGALERIE/ – Obrnit trpělivostí se museli ti, kterým se zachtělo čerstvých sytě modrých plodů i laskomin na Borůvkových hodech v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem.

OBRAZEM: Výstava obrazů v Art galerii

Karlovice - Obrazy malíře Václava Macha – Koláčného a drobnosti Miriam Štěpánové a Miroslava Kohouta v Art galerii Pension U Řeky.

Pořádná ostuda, brožkurka o Jeseníkách je průšvih

Jeseník – Z ostudy kabát má Euroregion Praděd, který za dotace z Evropské unie vydal propagační materiály s názvem Neobjevené Jeseníky. Na stránkách, které lákají k návštěvám míst na Jesenicku, je totiž spousta chyb. Někteří podnikatelé dokonce zvažují trestní oznámení kvůli poškození jejich dobrého jména a tvůrci materiálu si vinu přehazují jako horký brambor.

Karlova Studánka je už díky opravené silnici průjezdná

Karlova Studánka - Lázeňská obec má pěkně opravenou silnici z žulových kostek. Od srpna mohou řidiči Karlovou Studánkou opět projíždět bez omezení.

VIDEO: Dlouhá noc v Ludvíkově se vydařila

Ludvíkov /FOTOGALERIE/ - Spolek Přátelé Vrbenska i letos uspořádal v sobotu 14. srpna 2010 již tradiční Dlouhou noc, která se konala v areálu Hotel restaurantu Koliba v Ludvíkově.

DOMY S HISTORIÍ: Památník padlým v 1. světové válce

Ludvíkov /FOTO/ - Drobná dřevěná stavba v Ludvíkově umístěná u lesa vypadá jako altán. Jde však o originální Památník padlým v 1.světové válce, postavený v roce 1923.

Gymnastky protahují svá těla na soustředění

Vrbno pod Pradědem - U moderních gymnastek je více jak důležité neustále protahovat tělo. Proto trenéři pro své svěřenkyně pořádají každým rokem soustředění, kde se mimo jiné nacvičují nové sestavy na následující školní rok.

VIDEO: Ludvíkovem voněl guláš, vzduchem létala šlehačka

Ludvíkov /FOTOGALERIE/ - Uvařit co nejchutnější guláš, doplivnout co nejdále oříšek, zdolat rekord v hodu vejcem dvojic nebo útočit na soupeře šlehačkou bylo možné v sobotu v Ludvíkově.

Vrbenští hasiči vezli pomoc vytopeným

Vrbno pod Pradědem /FOTO/ - Hasiči z Vrbna pod Pradědem vezli pomoc vytopeným.

Spor o lyžování na Ovčárně: jde o desítky milionů korun

Praha, Ovčárna, Praděd - Josef Figura to neměl v Jeseníkách jednoduché. Omezení lyžování pro něj znamenalo finanční propad. Od soudu nyní odešel jako vítěz s odškodněním.

Dlouhá noc bude opět v Ludvíkově

Ludvíkov - Spolek Přátelé Vrbenska zve v sobotu 14. srpna na Dlouhou noc, pořádanou v areálu Hotel restaurantu Koliba v Ludvíkově. Očekává se celá řada pokusů o kuriózní světové rekordy, gulášová party i hudební smršť.

Vrbenské tenisové kurty ovládli indiáni a kovbojové

Vrbno pod Pradědem/FOTOGALERIE/ - Divoký západ se stal námětem letošního mezinárodního turnaje Praděd cup, pořádaného už pojedenácté v řadě v rámci Léta tenisu Vrbno 2010.

DOMY S HISTORIÍ: Kaple svaté Hedviky

Region - Každý týden si v této rubrice můžete přečíst něco o domech s historíí v našem regionu. Tentokrát je to kaple svaté Hedviky v osadě Vidly, části Vrbna pod Pradědem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT