VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Soužití s obyvateli domova pro postižené přináší problémy

Na jaře letošního roku byl ve Vrbně pod Pradědem slavnostně otevřeý domov pro mentálně postižené, který provozuje společnost Sagapo. Domov leží v centru města v blízkosti sídliště bytových domů a tato jeho poloha přinesla během poměrně krátké doby nemalé problémy.

V Mnichově u Vrbna se sešli rodáci

Desítky seniorů, rodáků z Mnichova, místní části Vrbna, se sešly na svém pravidelném každoročním setkání, které pro ně připravil Osadní výbor Mnichov.

Pavel Šporcl zahraje na benefičním koncertu na opravu kostela

Houskový virtuóz Pavel Šporcl a smyčcový orchestr Archi iuventi vystoupí na už třetím benefičním koncertu na opravu kostela svatého Michaela Archanděla ve Vrbně pod Pradědem. Koncert se uskuteční v pátek 23. září od 16 hodin, přímo v kostele ve Vrbně.

Ocenění pro hasiče Karla Friedricha

Hasiči Karlu Friedrichovi z Vrbna pod Pradědem se dostalo poděkování za jeho celoživotní práci. Gratulací se mu dostalo přímo z rukou předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

Soutěž ve vaření polévek na ohni

Milovníci vaření a soutěžení mohou své kulinářské umění předvést na kotlíkovém festivalu nazvaném Vrbenský vyprošťovák. Spolek Přátelé Vrbenska jej pořádá v sobotu 17. září na myslivecké střelnici v Mnichově od 
13 hodin.

Vrbno se představí v Senátu

Mimořádná událost čeká na podzim letošního roku Vrbno pod Pradědem. Město i celé Vrbensko se představí na výstavě v prostorách Senátu Parlamentu České republiky

Kolona historických automobilů jela do Jeseníků se zastávkami

Trofeo Niké Jeseníky je jízda elegantních historických vozidel. Majitelé veteránů dělají zastávky, aby seznámili veřejnost s historií automobilismu.

Festival Zvonek potěšil

Festival pro obyčejné lidi, tak mluví pořadatelé o akci s milou sousedskou atmosférou.

Ve Vrbně začala stavba nové hasičské zbrojnice

Důvod ke spokojenosti mají hasiči z Vrbna pod Pradědem. Ve městě začala stavba nové hasičské zbrojnice. Po přebrání staveniště zde stavbaři právě provádějí skrývku zeminy.

Domov pro seniory v Mnichově hledá garanta

Vybudovat ve městě tak zvaný Senior point plánuje Domov pro seniory ve Vrbně pod Pradědem-Mnichově. Touto myšlenkou se domov zabývá už asi rok, v současné době hledá garanta projektu, který by pomohl finančně jej zajistit.

Další kulturní památka ve Vrbně

K více než dvaceti kulturním památkám ve Vrbně pod Pradědem přibyla další.

Závod veteránů měl rekordní účast, přes stovku závodníků

Už poosmé letos uspořádal Klub historických vozidel Bruntál (KVH) závod historických vozidel. Na start se o víkendu v areálu zámečku Grohmann ve Vrbně pod Pradědem dostavila více než stovka závodníků. Většina z nich byla z České republiky, přijelo ale rovněž několik účastníků z Polska.

Malá Morávka oslavuje s Annou K.

Veselo bude dnes v Malé Morávce. Ta slaví svůj Den obce. Oslavy proběhnou odpoledne v areálu fotbalového hřiště. Zábavní program vyvrcholí hudebním vystoupení zpěvačky Anny K.

OBRAZEM: Vydařený Den obce Třemešná

Občané Třemešné se dobře baví, mají soutěživého ducha a umí si udělat legraci i sami ze sebe. Potvrdil to Den obce Třemešná, který zahrnuje celý víkend.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT