VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Chovatelé si mohou oddychnout. Chytili zloděje králíků, kachen a česneku

Vrbno pod Pradědem - Chovatelé domácích zvířat ve Vrbně pod Pradědem si mohou oddychnout. Policistům se podařilo chytit dva zloděje, kteří na začátku srpna kradli opakovaně králíky a domácí ptactvo přímo z kotců.

Vlastnit veterána není jen tak, manželé Patrovští to vědí. Podívejte se!

Andělská Hora, Vrbno pod Pradědem - Za žádných okolností a za žádnou cenu by neprodali před dvaapadesáti lety vyrobenou Škodu Octavii manželé Patrovští z Vrbna pod Pradědem.

Mistryně sportem oživuje své stáří

Vrbno pod Pradědem /FOTOGALERIE/ – Po celý život Jitka Stiborová z Vrbna pod Pradědem sportovala, až to dotáhla na mistryni republiky a reprezentantku v běhu na lyžích a biatlonu. A sportuje dodnes, i když jí je už sedmdesát let.

Začíná podzimní cyklistický seriál závodů Tritur

Vrbno pod Pradědem - Celoroční cyklistická soutěž Tritur, kterou pořádá cyklistický oddíl ACS Drak Vrbno a jejíž počátky sahají až do poloviny osmdesátých let, má přes léto prázdniny.

Zámeček Grohmann se vrací do historické podoby. Podívejte se!

Vrbno pod Pradědem - Do zámečku Grohmann ve Vrbně pod Pradědem se po dlouhých letech stagnace vrací život. Už je v provozu pěkná stylová restaurace, plánují tam muzeum a jiné zajímavé aktivity i nejrůznější oslavy.

Vrbenská cyklistická mládež se utěšeně rozrůstá

Vrbno pod Pradědem - První prázdninovou neděli se konal finálový závod 1. ročníku cyklistického seriálu pro děti a mládež Vrbenský Dráček. Seriál, který pro místní i přespolní děti uspořádal místní spolek ACS Drak Vrbno, se sestával ze sedmi závodů konaných jak na území města Vrbna, tak v okolních obcích.

Ve Vrbně je spousta možností, kam na nákup

Vrbno - V minulém týdnu jsme přinesli článek o uzavření prodejny Albert ve Vrbně pod Pradědem. Zavřena bude na podzim po dobu tří týdnů. Uvedli jsme, že ve městě pak funguje již pouze jedna prodejna. Ale nebyla to tak úplně pravda.

Vrbnem se nese několik fám

Vrbno pod Pradědem - Některé nepodložené informace kolující Vrbnem pod Pradědem komentovala a vlastně i vyvrátila starostka Helena Kudelová. Jiné zvěsti naopak potvrdila.

Matěj Lasák dojel v Polsku na horském kole druhý

Vrbno pod Pradědem - Absolvent vrbenského sportovního gymnázia, dává přednost cyklokrosu, ale umí to i na horských kolech.

Rozporuplné léto vrbenských cyklistů, odchovancům se daří

Vrbno pod Pradědem - Vrbno bylo vždycky tradiční líhní výborných cyklistů, ať už těch silničních, tak cyklokrosařů. Je to dáno spoluprací mezi vrbenským sportovním gymnáziem a místním cyklistickým oddílem ACS Drak Vrbno.

Z Vrbna zmizí stará ruina

Vrbno pod Pradědem - Dalším osudem domu, který hyzdí křižovatku ulic Husovy a Hřbitovní ve Vrbně pod Pradědem, se zabývali na mimořádném zasedání zastupitelé. O prodeji jedinému zájemci nerozhodli, takže dům asi půjde k zemi.

Chodník z Vrbna do Ludvíkova zvýší bezpečnost pěších

Vrbno, Ludvíkov - Vrbno pod Pradědem propojí se sousedním Ludvíkovem právě budovaný chodník. V cestě stojí části chodníku statné lípy.

Cyklistický Železný Drak se jel už podvacáté

Vrbno pod Pradědem - Vítězem tradičního silničního závodu s cílem na Pradědu se stal Robert Heczko z Liberce, nejlepším z Vrbenských byl Vlastimil Mlynář.

Turnaj změnil kurty v manéž

Vrbno pod Pradědem /FOTOGALERIE, DOPLNĚNO/ - Kdo by při vzniku tenisového turnaje Děd Cup čekal, že bude mít třináct pokračování a půjde o mezinárodní záležitost! Jen název je nyní jiný jmenuje se Praděd Cup.

Starostové hrají letos tenis pod šapitem cirkusu Humberto

Vrbno pod Pradědem - Vrbenské tenisové kurty obsadí v pátek 27. července cirkusáci. Nebo lépe řečeno starostové a zástupci českých a polských měst i obcí v cirkusových převlecích.

V televizních soutěžích dává soupeřům zabrat

Vrbno pod Pradědem - Před dvěma lety porazil Jiří Hons z Vrbna pod Pradědem v televizním AZ-kvízu čtyřikrát všechny soupeře a zamířil k bankomatu, jednou si odvezl věcnou cenu. Jakožto pětinásobný finalista se letos v červnu dostal až do super finále, a i v tom zvítězil.

Při požáru mrzli ve sněhu

Vrbno - Po půlroce zavzpomínala na ničivý požár bytového domu v Krejčího ulici ve Vrbně pod Pradědem nájemnice Dagmar Honsová. Požár si tehdy vyžádal jednu lidskou oběť. Díky shodě šťastných náhod se nikomu dalšímu už nic nestalo. Mnozí obyvatelé domu ale přišli o všechno.

O povodních na Vrbensku se píše ve dvou knihách

Vrbensko /POVODNĚ 97/ - Vzpomínkou na povodně v roce 1997 jsou hned dvě knihy, obě jsou již rozebrané. U obou byl autorem nebo jedním z autorů Karel Michalus, předseda Spolku Přátelé Vrbenska.

Voda si se stoletými stromy pohrávala jako s třískami

Vrbno pod Pradědem /POVODNĚ 97/ - Starostka Helena Kudelová z Vrbna pod Pradědem v době povodní před patnácti lety působila v Dřevokombinátě. Na podniku se povodeň pořádně vyřádila.

Na povodně žena nezapomene

Vrbno pod Pradědem - Dostat se před patnácti lety za povodní lesem do Vrbna pod Pradědem bylo pro Jitku Stiborovou velkým dobrodružstvím. Na velkou vodu do smrti nezapomene.

Vrbenští chtějí dál univerzitu

Vrbno Pod Pradědem, Opava Slezská univerzita v Opavě (SU), která zde zajišťovala prostřednictvím Střediska kultury a vzdělávání Střecha (středisko) svou výuku, zvažuje její další pokračování. Poslední přednáškový cyklus ve Vrbně pod Pradědem zahájilo 30 seniorů a osvědčení o ukončení studia si převzalo 21 seniorů.

Minikáry se ve Vrbně představily po patnácti letech

Vrbno pod Pradědem - O vítězství bruntálského minikáristy Radka Panáče na vrbenských závodech jsme informovali ve středu. Kromě něj se závodů zúčastnila i jeho týmová kolegyně Kristýna Grebeníčková a v kategorii M2 byla dvakrát pátá.

Automobilový Vrbenský vrch

Vrbno pod Pradědem - Na nadcházející víkendové dny připravil automotoklub Vrbno pod Pradědem již šestý ročník závodu automobilů do vrchu ,,Vrbenský vrch,,. Závod je dalším dílem mezinárodního seriálu závodů soudobých a historických automobilů do vrchu Liqui Moly Berg cup 2012. Tradičně se tohoto podniku účastní jezdci z Česka, Slovenska, Polska a Rakouska.

Radek Panáč si vyjel zlatý věnec

Vrbno p/P, Bruntál - Minikáristovi bruntálské Olympie Radku Panáčovi se v letošní sezoně opravdu daří. V sobotu to potvrdil na závodech ve Vrbně pod Pradědem, odkud si odvezl zlatý věnec za vítězství.

Minikáry pofičí Vrbnem

Vrbno - Kdo si bude chtít oddechnout v sobotu 23. června od ryčné zábavy na Vrbenských slavnostech 2012, stačí mu odejít z koupaliště směrem za fotbalové hřiště. Dostaveníčko si tam dávají minikáristé ze všech koutů České republiky.

Na Vrbenských slavnostech pohádka i kapela Buty

Vrbno pod Pradědem - Kapela Buty je jedním z hlavních lákadel k návštěvě Vrbenských slavností, které vypuknou už v sobotu.

Vzpomněli na povodně roku 1997

Vrbno pod Pradědem - Během promítání filmu o povodních z roku 1997, jejž sestříhal Martin Slavík ze sportovního gymnázia, se ve středu 13. června ve vrbenské Střeše rozdělili diváci na dvě skupiny. Jedni byli zděšeni, druzí hlasitě vzpomínali.

Cyklistický Tour de Sádek vyhrál Petr Hampl

Vrbno pod Pradědem - Další ze závodů Slezského poháru amatérských cyklistů se stal kořistí odchovance vrbenské cyklistiky a čerstvého absolventa SG Vrbno.

Vynálezy usnadnil lidem život

Vrbno pod Pradědem – V sedmdesátých letech minulého století mělo Vrbno pod Pradědem necelých sedm tisíc obyvatel. A v místních lisovnách pracovalo na osmnáct set lidí, byl to podnik, který zaměstnával spoustu místních i dojíždějících lidí. Na technickém rozvoji výroby se tam tehdy podílel František Langer.

Vstup k Lesní slavnosti Lapků z Drakova zůstává dobrovolný

Vrbno pod Pradědem, Drakov - Kdo by se netěšil na léto a prázdniny. Ti, kteří rádi navštěvují společenské akce, by rozhodně neměli vynechat jednu z největších akcí v kraji Lesní slavnost Lapků z Drakova.

Hampl zvítězil v závodě Českého poháru, Lasák v Ceně Krnova

Vrbno pod Pradědem - Vynikající výsledek si na své konto připsal letošní maturant na vrbenském sportovním gymnáziu Petr Hampl (TJ Favorit Brno). Pouhé čtyři dny po úspěšném složení maturitní zkoušky zazářil na závodě Českého poháru Cofidis cup v Plzni.

OBRAZEM: Panenky ve Střeše dýchají životem

Vrbno pod Pradědem – Jako živé jsou panenky Simony Mecerodové z Těškovic a Kateřiny Citové z Havířova, které vystavovaly po celý týden ve vrbenské Střeše.

Cyklistický junior Brokeš dojel na Králi Hané druhý

Vrbno pod Pradědem – Král Hané je název trojdílné série závodů Českého poháru, který se jel v Dolanech u Olomouce. Na start jednotlivých etap se postavilo i jedenáct studentů vrbenského sportovního gymnázia.

Muž spadl z lešení, na hřišti ho naložili do vrtulníku

Vrbno pod Pradědem - Zateplování domu ve Vrbně pod Pradědem v Bezručově ulici poznamenalo neštěstí. V úterý zde spadl z lešení muž, který pracoval pro stavební firmu. Začal boj o záchranu jeho života.

Okolo Drakova se závodilo posedmadvacáté

Vrbno pod Pradědem - Nejtradičnější vrbenský cyklistický závod ovládl stejně jako vloni Tanas Markos, vrbenský odchovanec, který už hájí barvy Sparty.

Radek Fabian: Jsem naučený vidět věci v souvislostech

Vrbno pod Pradědem – Tři roky je platným členem Spolku Přátelé Vrbenska osmnáctiletý Radek Fabian. Vrbenský benjamínek a vynikající student je zároveň předsedou studentského senátu na tamním sportovním gymnáziu.

Karel Michalus: Snažíme se uchovat místní tradice

Vrbno pod Pradědem - Po loňské přípravě a vydání publikace Ohlédnutí za minulostí dávnou i nedávnou a organizování akcí jako Lesní slavnost Lapků z Drakova nebo Dlouhé noci v Ludvíkově připravil letos Spolek Přátelé Vrbenska výstavu nazvanou Vrbno známé a neznámé. Těšit se mohou příznivci spolku na veškeré akce, na něž byli zvyklí v letech předchozích, ale i na jednu akci novou.

Cyklista Brokeš pokračuje ve vítězné sérii

Vrbno pod Pradědem - Další vítězství si na své konto připsal cyklista Rostislav Brokeš (ACS Drak Vrbno), student kvinty Sportovního gymnázia ve Vrbně.

Vrbenští cyklisté dosahují výborných výsledků

Vrbno pod Pradědem - Cyklistika má ve Vrbně tradici. Není divu, že jsou tamní cyklisté a zároveň také studenti sportovního gymnázia vidět ve výsledkových listinách.

Cyklistovi Petru Hamplovi se v Polsku dařilo

Vrbno pod Pradědem - Výborným výsledkem v poslední etapě mezinárodního cyklistického etapového závodu, který se jel v solidní konkurenci závodníků z několika evropských zemí v polské Kaliszi, se prezentoval student oktávy vrbenského sportovního gymnázia a cyklista Favoritu Brno Petr Hampl.

Ve Vrbně je k vidění minulost, která se už do knihy nevešla

Vrbno pod Pradědem /FOTOGALERIE/ - Po loňském vydání knihy Ohlédnutí za minulostí dávnou i zcela nedávnou přišel Spolek Přátelé Vrbenska s dalším projektem. S výstavou, na níž jsou další historické materiály, které se do knihy nevešly.

Celostátní soutěž v němčině vyhrál podruhé za sebou

Vrbno pod Pradědem, Praha - Další celorepublikový úspěch sklidil elitní vrbenský student, hudebník a sportovec Vojen Sadílek.Je nejlepším němčinářem v Česku v kategorii gymnazistů.

Rozjel se cyklistický Vrbenský dráček

Vrbno pod Pradědem - V neděli závodili v Mnichově poprvé i nejmenší cyklisté, uskutečnil se první závod seriálu Vrbenský dráček. Tuto soutěž mladých začínajících cyklistů pořádá vrbenský oddíl ACS Drak s velkou podporou města Vrbna.

Návrat domů po ničivém požáru

Vrbno – Ještě v prvním pololetí tohoto roku by měla skončit rekonstrukce všech čtyř pater domu s malometrážními byty v Krejčího ulici ve Vrbně pod Pradědem. Poničil ho 14. ledna nejrozsáhlejší požár bytového domu v našem okrese za posledních několik let.

Vrbenský dráček, cyklistické závody pro děti

Vrbno pod Pradědem - Cyklistický oddíl ACS Drak Vrbno pořádá první ročník cyklistických závodů pro děti a mládež Vrbenský dráček. Jednotlivé závody se konají v obcích náležících do Mikroregionu Vrbensko.

Příští zimu by už Vrbenští rádi solili ve všech ulicích

Vrbno pod Pradědem - S výsledky radniční ankety o způsobu zimní údržby je to jak na houpačce. Jednou převažuje názor, že by mělo město v rámci zimní údržby jen odhrnovat sníh z komunikací i chodníků, bez posypu. Podruhé se část obyvatel přiklání k údržbě s využitím posypové soli. Nejméně zastánců má prozatím boj se sněhem za použití štěrku.

Střecha nasákla duchem velikonočních svátků

Vrbno pod Pradědem – S jakou láskou a pečlivostí vyrábějí vrbenští obyvatelé každého věku velikonoční dekorace, o tom se můžete sami přesvědčit ve Střeše na ulici Ve Svahu.

Vrbenský cyklista Zdeněk Mlynář ve Velké Bíteši druhý

Vrbno pod Pradědem - Domácí cyklistická scéna se po zimní přestávce poodhaluje, tradiční první závod a pohár se u nás jezdí mezi Brnem a Velkou Bíteší a zpět. A to buď poslední březnovou, nebo první dubnovou sobotu.

Dejte děti na cyklistiku do Vrbna

Vrbno pod Pradědem - Cyklistický oddíl ACS Drak Vrbno zve děti a mládež na pravidelný cyklistický trénink určený pro začínající cyklisty.

Za statisícový podvod mu hrozí i osm let

Vrbno pod Pradědem, Prostějov - Povedený prostějovský podfukář (55 let) vylákal na muži z Vrbna pod Pradědem tři čtvrtě milionu korun. Policejní komisař z Bruntálu mu sdělil obvinění ze zločinu podvodu a muži hrozí trest i osm let za mřížemi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT