VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Genesis Libora Votočka

Jak staré je lidstvo a jaký je jeho původ? Odkud se vzalo tolik ras a národů? Jak stará je Země a jak vypadala příroda v různých údobích její historie? Co je příčinou života? O čem vypovídají zkameněliny a jak vznikají? Může se z bakterie vyvinout bakteriolog? Existují mimozemšťané? Proč je na světě tolik různých náboženství a filozofií? Mají něco společného? Co skrývá blízká budoucnost?

Plány na stavbu nové cyklostezky

Nová cyklostezka by měla spojit Vrbno pod Pradědem a sousední Karlovice. Její pořízení přijde na 14 milionů korun, trasa má vést souběžně se silnicí.

Vrbno má novou obřadní síň

Dokončená a připravená sloužit svému účelu je smuteční obřadní síň ve Vrbně pod Pradědem. Lidé ve městě se tak konečně dočkali důstojného místa k rozloučení se zesnulými. Čekali opravdu dlouho, její dokončení trvalo stěží uvěřitelných třicet let.

Bezvládný muž v Mnichově ležel vedle kola, policie hledá svědky

V Mnichově, což je místní část Vrbna, včera došlo k úmrtí muže ve věku 74 let. První bezvládné tělo zahlédla řidička, podle které vedle něj leželo kolo.

Lovy nejen beze zbraní

Svůj okruh příznivců si ve Vrbně pod Pradědem získal cyklus pořadů o přírodě nazvaný Lovy nejen beze zbraní. Pořadatelé názvem navazují na legendární pořad Lovy beze zbraní, který vysílala Československá televize mezi léty 1962 až 1981.

Manželský čtyřúhelník aneb výměna manželek

S divadelním představením Manželský čtyřúhelník přijedou do Vrbna pražští divadelníci. Představení se koná ve středu 26 října od 19 hodin ve středisku Střecha. Diváky pobaví ztřeštěná komedie o rozdílech mezi muži a ženami. Účinkují herečky Dana Homolová, Michaela Badinková, Daniel Rous a Martin Kraus. Vstupenky zájemci pořídí za 250 korun, studenti a důchodci za 125 korun.

Vrbno koupí Lidový dům, plánuje kulturní zařízení

Koupi bývalého Lidového domu - Klubu LNH - schválili zastupitelé Vrbna. Po opravě z něj chtějí mít kulturní zařízení.

Nové centrum ve Vrbně

Jeden velký nedostatek trápí obyvatele a návštěvníky Vrbna pod Pradědem.

Ve Vidlích stojí obnovený kříž

Drobné sakrální stavby, jako jsou třeba boží muka, kříže nebo kapličky, jsou už po staletí nedílnou součástí krajiny v českých zemích. Je to tak trochu paradox, že se jich tolik, znalci tvrdí, že nejvíce v Evropě, nachází zrovna v zemi tak nenáboženské.

Soužití s obyvateli domova pro postižené přináší problémy

Na jaře letošního roku byl ve Vrbně pod Pradědem slavnostně otevřeý domov pro mentálně postižené, který provozuje společnost Sagapo. Domov leží v centru města v blízkosti sídliště bytových domů a tato jeho poloha přinesla během poměrně krátké doby nemalé problémy.

V Mnichově u Vrbna se sešli rodáci

Desítky seniorů, rodáků z Mnichova, místní části Vrbna, se sešly na svém pravidelném každoročním setkání, které pro ně připravil Osadní výbor Mnichov.

Pavel Šporcl zahraje na benefičním koncertu na opravu kostela

Houskový virtuóz Pavel Šporcl a smyčcový orchestr Archi iuventi vystoupí na už třetím benefičním koncertu na opravu kostela svatého Michaela Archanděla ve Vrbně pod Pradědem. Koncert se uskuteční v pátek 23. září od 16 hodin, přímo v kostele ve Vrbně.

Ocenění pro hasiče Karla Friedricha

Hasiči Karlu Friedrichovi z Vrbna pod Pradědem se dostalo poděkování za jeho celoživotní práci. Gratulací se mu dostalo přímo z rukou předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

Soutěž ve vaření polévek na ohni

Milovníci vaření a soutěžení mohou své kulinářské umění předvést na kotlíkovém festivalu nazvaném Vrbenský vyprošťovák. Spolek Přátelé Vrbenska jej pořádá v sobotu 17. září na myslivecké střelnici v Mnichově od 
13 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>