VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Policie pátrá po šestnáctileté studence. Utekla ze školy

Vrbensko /FOTO UVNITŘ/ – Šestnáctiletá Tereza Bugyiová se dostala do hledáčku bruntálských kriminalistů poté, co utekla ze školského zařízení na Vrbensku.

Vyšlápli na Fürstenwalde

Vrbno pod Pradědem – Sedm z dvanácti pohádkových měsíčků vítalo tři stovky turistů, kteří se vydali na Silvestra společně se členy Spolku Přátelé Vrbenska na hrad Fürstenwalde nad Ludvíkovem. Zazpívala sólistka ostravského divadla, recesisté přijeli na kolech.

Bojují za zachování školy

Vrbno pod Pradědem - Bývalí žáci vrbenského sportovního gymnázia Radek Fabian a Miloš Kopetka se nemohou smířit s tím, že má jediná střední škola ve Vrbně pod Pradědem do dvou let skončit. Proto sepsali petici proti zrušení školy.

Vrbenští zvou na vánoční jarmark u kostela sv. Michala

Vrbno pod Pradědem - Spolek Přátelé Vrbenska je ve Vrbně pod Pradědem a okolí nositelem převážné většiny společenských akcí. Uznávaných a též hojně navštěvovaných akcí, za něž si v letošním roce vysloužil čestné uznání v kategorii Projekt roku v programu Pro radost Ceny Nadace OKD 2013. Uznání udělil předseda správní rady Nadace OKD Petr Jonák spolku za červencovou akci Lesní slavnost Lapků z Drakova.

Senior zavzpomínal na dobré roky v průmyslovém Vrbně

Vrbno pod Pradědem - Štefan Minárik je obyvatelem Vrbna pod Pradědem už dlouhých čtyřiatřicet let. Žije se mu zde dobře, jen lituje, že pro lidi v produktivním věku ve městě není práce.

Vrbenský kostel je bez lustru

Vrbno pod Pradědem /DOPLNĚNO/ – Havarijní stav vrbenského kostela svatého archanděla Michaela přiměl farníky ke krajnímu řešení: kostel uzavřeli a svěsili historický lustr.

Zásahy do terčů měli střelci přesné, minuli jenom málokdy

Vrbno pod Pradědem /DOPLNĚNO/ – Střelba z malorážek, pistolí i prostých vzduchovek se ozývala v sobotu 12. října z vrbenské střelnice. Letos to byly poslední tréninkové střelby.

Zámečkem létaly balonky

Vrbno pod Pradědem /FOTOGALERIE/ – Ani průtrž mračen neohrozila Den dětí v areálu vrbenského zámečku Grohmann, jehož hlavní atrakcí byli dva čarující a balonky tvarující klauni Chytrolín a Bambula.

OBRAZEM: Závody mladých rybářů Zlatá udice

Vrbno pod Pradědem - Dvacítka mladých rybářů z Vrbna pod Pradědem, Zlatých Hor i Jeseníku v sobotu 1. června zápolila o Zlatou udici na řece Opavě. 

Nové záchranářské stanoviště přinese výhody všem

Vrbno pod Pradědem - Díky záchrance ve Vrbně pod Pradědem se pacienti nejen z města, ale i z turisticky nejrušnějších míst Jeseníků dočkají dřívější zdravotnické pomoci.

Na zámek se sletí na koštěti

Vrbno pod Pradědem - První letošní větší akcí Spolku Přátelé Vrbenska jsou Zámecké čarohrádky na košťatech. Recesisté se sejdou na zámečku Grohmann ve Vrbně pod Pradědem.

Spolek Přátelé Vrbenska navaří Polákům zvěřinu

Vrbno pod Pradědem - Spolek Přátelé Vrbenska se chystá pohostit polské přátele zvěřinovým gulášem. Ukázku regionální kuchyně Jeseníků uvaří pro několik desítek strávníků.

Probíhá fotografická soutěž Lidé na Vrbensku

Vrbno pod Pradědem - Fotografická soutěž Lidé na Vrbensku mým objektivem se pomalu chýlí ke konci podávání přihlášek. Vyhlašovatelem soutěže je město Vrbno pod Pradědem. Soutěž začala již v dubnu 2012 a posledním dnem soutěže je 28. únor 2013.

Film 7 dní hříchů získal nominace na Českého lva

Vrbno pod Pradědem - Vyhlašování nominací na Českého lva minulý týden napjatě sledovali všichni, kteří pomáhali filmařům při natáčení výpravného velkofilmu 7 dní hříchů. Protože se natáčelo v okolí Vrbna pod Pradědem, zahrála si v rolích statistů řada obyvatel našeho okresu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT