VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: RÝMAŘOV

Kříže Rýmařovska

Rýmařov – Unikátní výstava soch s kříži na Rýmařovsku fotografa Miloslava Marka je právě ke zhlédnutí v rýmařovském městském muzeu na náměstí Míru. Autor kříže zmapoval podle nových i historických map.

Škol zřejmě ubude

Region – Palčivým tématem je v bruntálském okresu nízká porodnost a odcházení za prací do jiných okresů i jiných států. Klesající počet žáků a studentů pak v lepším případě zapříčiňuje slučování škol, v horším případě jejich úplné rušení.

Bytovým domem povede nová pasáž

Poté, co nechala rýmařovská radnice společně s náměstím Míru rekonstruovat sousední ulici Radniční, pustila se letos do rekonstrukce tamních bytových domů.

Autobusové nádraží čeká konečně proměna

Rýmařov - Plánovaná modernizace autobusového nádraží v Rýmařově je finančně obzvláště náročnou stavební akcí. Protože není městská pokladna bezedná, je nutné získat dotaci. Nyní se naskytla poslední možnost získat dotaci krajskou.

Divadlo Mahen Rýmařov slaví sedmdesáté výročí založení

Rýmařov – Premiérou francouzské komedie Marca Camolettiho s názvem Na správné adrese oslaví rýmařovský amatérský divadelní spolek Mahen letošní kulaté výročí.

Výstava o historii textilnictví na Rýmařovsku

Rýmařov – Jaký význam mělo a má textilnictví pro Rýmařov, to si mohou lidé připomenout na výstavě, nazvané Dějiny textilnictví na Rýmařovsku.

Cestmistrovství v Rýmařově konečně sídlí v novém

I když stavbu cestmistrovství v Rýmařově kolaudovali už na konci minulého roku, více než třicítka zaměstnanců se stěhovala do nových prostor až letos.

Autobusové nádraží i jiné části Rýmařova změní vizáž

V Rýmařově pokračují v zateplení budovy kuželny, objektů v Sokolovské ulici, kde sídlí střední škola Prima, a dostavují překladiště odpadů v ulici 8. května. Dočkají se též obyvatelé bytových jednotek z Radniční ulice, jejichž vchody čeká rekonstrukce a zateplení.

Obyvatelé Rýmařova sami určí, co se starým kinem

Rýmařovská radnice vypsala anketu na budoucí využití městského divadla a kina. Ještě pár dnů se mají možnost lidé vyjádřit, co by si ve starém kině přáli.

Centrum v Janovicích můžete navštívit i mimo hlavní sezonu

Janovice u Rýmařova - Nejen výstavu turistických známek mohou návštěvníci shlédnout v nově vybudovaném Centru služeb pro turisty v Janovicích u Rýmařova, a to nejen v hlavní letní turistické sezoně.

Exponáty na vernisáži sní

Rýmařov - Šperk k sežrání. Takový název nese výstava, kterou na dnešek připravilo rýmařovské městské muzeum. „Žrát" se bude doslova.

Parkoviště za ulicí Dukelská je v provozu

Rýmařov - Parkoviště pro sídliště Dukelská, Revoluční a Žižkova v Rýmařově je od čtvrtku 9. října v provozu.

V Rýmařově dostavují tržnici

Rýmařov - Minulostí jsou doby, kdy fungovala v Rýmařově tržnice v Radniční ulici. Stávající tržnice je v provozu u bývalé Koruny u náměstí Míru a staví se tržnice nová.

Porota vybírala nejlepšího středoškoláka

Rýmařov /FOTOGALERIE, DOPLNĚNO/ – Dříve bývali na středních školách králové maturit a majálesů, nyní si v Rýmařově volí vyvolené studenty v soutěži, která letos nese název Středoškolák 2014. Na pódiu tamního Střediska volného času se postupně vystřídalo osm finalistů, čtyři sličné a šikovné dívky a též čtyři skvělí a nadějní chlapci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT