VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: RÝMAŘOV

Švestkové knedlíky chutnaly

Na poslední srpnovou sobotu připravil Osadní výbor v Ondřejově, místní části Rýmařova, tradiční akci pod názvem Letní podvečer, kterou návštěvníci, znají zejména díky soutěži v pojídání švestkových knedlíků.

Rýmařovská Skatastrofa

Mezinárodní dvoudenní festival Rýmařovská Skatastrofa přinese divákům hudbu, divadlo a promítání filmů. Uskuteční se v pátek 19. a v sobotu 
20. srpna na zámku v Janovicích u Rýmařova.

Melodic Summer Festival 2016

Své štěstí zkouší v Rýmařově nový hudební festival. V pátek 12. a v sobotu 13. srpna se zde uskuteční 1. ročník multižánrového festivalu Melodic Summer Festival 2016.

V neděli se koná pouť k Panně Marii Sněžné v Rudě u Rýmařova

Ruda Ruda u Rýmařova je známá díky jedinečné památce: křížové cestě. Sjíždějí se sem nejen turisté, ale i věřící na poutě a bohoslužby v místním kostele.

Koňská show ve skalách

Skály-Horní Město – V pořadí již osmá charitativní koňská show s názvem Na skok do Skal jezdecké stáje Kincl ve Skalách u Rýmařova patřila všem milovníkům koní. 

Náročná záchranná akce na Rýmařovsku

V úterý po půl jedenácté dopoledne přijali záchranáři informaci o zraněné ženě v oblasti Rešovských vodopádů.

Řezbářské setkání je hlavně o přátelství řezbářů

/FOTOGALERIE/ Někdo s pilou, jiný s dlátem či s řezbářským nožem se pustil do díla. Jedno mají ale tihle řezbáři společné: lásku ke dřevu a vzájemné přátelství.

Z prvňáčků v Břidličné už jsou čtenáři

Účast na každoročním projektu Už jsem čtenář Knížka pro prvňáčka a takzvané pasování na čtenáře má za sebou osmnáct dětí ze Základní školy Břidličná.

Rýmařovští studenti na záchrance

Umět zachránit život se může někdy hodit. A vědět, jak probíhá zákrok zdravotnických záchranářů, to také není k zahození. Studenti rýmařovského gymnázia tyto vědomosti získali.

První rýmařovská knihobudka se čtením

Knihovnicím z Městské knihovny Rýmařov se zalíbil nápad knihobudek, který se šíří Českem. Nejprve šlo o využití nepoužívaných telefonních budek, které se změnily v maličké pouliční knihovny. A kde nebyly telefonní budky, tam nadšenci nějakou malou schránku pořídili.

Den Romů zaujal Rýmařov

Romské komunitní centrum v Rýmařově uspořádalo pro veřejnost akci při příležitosti Dne Romů. Návštěvníci se dozvěděli o historii svátku, o tradicích romského obyvatelstva a pobavila je taneční a hudební vystoupení.

Zmodernizované oddělení sociální hospitalizace

V Podhorské nemocnici v Rýmařově minulý týden otevřeli oddělení sociální hospitalizace.

Václav Sedláček dojel na JeLyManu pátý

Seriál dlouhých běhů na lyžích Ski Tour je za námi. Posledním podnikem byl o víkendu JeLyMan, tedy čtyřicetikilometrový Jesenický lyžařský maraton. Chybět na něm samozřejmě nemohl ani obhájce prvenství z minulé sezony, rýmařovský Václav Sedláček. Tomu už o celkové vítězství sice nešlo, protože kvůli zahraničním závodům některé české vynechal, ale mohl ještě vybojovat třetí místo.

Výstavy Jindřicha Štreita

Není snad týdne, kdy by fotograf Jindřich Štreit nemířil na nějakou výstavu. Buď aby zahájil tu svou, a nebo aby se zúčastnil výstavy nějakého jiného kumštýře. Například před týdnem v úterý zahajoval Štreit hned dvě své výstavy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT