VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Krnovské tramvaje Evička v Plzni

Zakázka na dodávku šestnácti nových nízkopodlažních tramvají pro Plzeň skončila vítězstvím společnosti Krnovské opravny a strojírny (KOS).

Krnov má nejlevnější vodu, chystá se zdražit jen mírně

Společnost Krnovské vodovody a kanalizace (KVaK), s.r.o., oznámila, že od Nového roku dojde k navýšení ceny stočného o 60 haléřů.

Testy na žloutenku a HIV zdarma

Krnovská nezisková organizace Krystal Help, z. ú., bude v pátek 1. prosince provádět anonymně a zdarma testování na přenosné nemoci.

Rodit přirozeně? V krnovské porodnici žádný problém

Není nutné riskovat domácí porody. Přirozeně rodit lze i v krnovské nemocnici. Ta za to právě získala ocenění.

Olomoucí bude jezdit krnovská tramvaj

Tramvaj EVO1 z produkce Krnovských opraven a strojíren má přezdívku Evička. Příští rok obohatí osm Eviček tramvajový park Olomouce.

Jak zvelebit okolí věžáku v Krnově?

Krnovští občané se dnes, ve čtvrtek 23. listopadu, mohou seznámit s návrhem změn veřejného prostranství v Albrechtické ulici, v okolí „věžáku“.

Koupaliště dostanou novou podobu

S rekonstrukcí toho krnovského by se mělo začít v nejbližších dnech, ve Vítkově už běží zkušební provoz.

Cítíte se v Krnově bezpečně?

Kde se cítíte ohrožen? Jakou trestnou činností? Jaké místo by mělo být monitorováno kamerou?

Jana Bernášková zazáří už tento pátek na divadelních prknech

Životy žen jsou plné paradoxů. Vypráví o tom komedie P.R.S.A. Divadla Palace Praha, kterou uvede v pátek 24. listopadu krnovské divadlo.

Kolem albrechtické výpadovky bude nový bezbariérový chodník

V Albrechtické ulici v Krnově právě probíhá oprava 160 metrů dlouhého chodníku. Jde o úsek od křižovatky s ulicí Starou Ježnickou po křižovatku s ulicí Partyzánů.

Kamil Trávníček: Chceme školu na úrovni

/ROZHOVOR/ Krnovská Základní umělecká škola (ZUŠ) je škola, jejíž věhlas přesahuje hranice nejen města a okresu, ale i České republiky. A dokonce i Evropy. Dechový orchestr mladých Krnov vyjel loni na festival do Pekingu a zapůsobil tam tak, že letos pozvali organizátoři jiného významného festivalu krnovské hudebníky do Číny znovu.

Pohádková noc krnovské radnice

Na krnovské radnici potkáte ve čtvrtek 16. listopadu místo úředníků pohádkové bytosti. Například skřítek Ciferník zlobivé děti hází do pytle a pak je zavírá v radniční věži.

Postrach buků vějířovec napadl památný strom

Dominantou parku u krnovského jezu je nádherný buk, který byl v roce 1995 vyhlášen památným stromem. Stane se z něj pařez?

Patron Krnova svatý Martin už má i vlastní poutnickou cestu

Krnov, Bohušov i další obce v našem regionu oživují svatomartinské tradice. Víte, že existuje Svatomartinská cesta, na které mohou zbožní poutníci uctívat odkaz tohoto světce? Žil Martinz legend i ve skutečnosti?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT