VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Ježíškova vnučka plnila přání seniora: jízdu v armádním džípu

Krnov - Ne každý má na službu v armádě dobré vzpomínky. Pan Josef, který sloužil v armádě před víc než šedesáti lety, na službu vlasti ve zbrani vzpomíná rád. Byl mladý a plný síly. Dobře zvládl jak výcvik, tak práci v zemědělství, k níž byla tehdy armáda běžně využívána.

Železný malovaný betlém se stal novou atrakcí Úvalna

Před kostelem v Úvalně letos postavili originální betlém namalovaný na plechu. Hned vedle je obří adventní věnec a malovaná schránka na Ježíškovu poštu. V noci tam všechno krásně svítí.  

Poláci věří, že se v pohraničí zas bude dařit železnicím i parním lokomotivám

Úvalno, Branice, Slezské Raclavice - V polských Branicích u Úvalna vzniká závod na renovaci parních lokomotiv. Další iniciativa usiluje o návrat vlaků na zrušenou trať z Raclavic do Hlubčic.

Skauti přivezli Betlémské světlo

Betlémské světlo dorazilo do kostelů i domácností na Opavsku i Krnovsku i díky krnovským skautům.

Projekt Nejde jen o prsa

O prevenci zhoubných nádorových onemocnění v Krnově už mnoho let usilují členky sdružení pacientek po prodělané rakovině prsu Onko Niké.

Krnov se dočká mezistátní kamionové dopravy, je to pro něj důležitá priorita

V rámci zlepšování kvality silniční infrastruktury je prioritou také puštění kamionů přes přechod z Polska do Krnova.

Na Cvilíně obnovují historické stezky a instalují lavičky

Technické služby Krnov na Cvilíně renovují původní štětové cesty a probíhá zde i obnova stezek, které zde vybudovali už sudetští Němci.

S odpadem do sběrného dvora? Kontejnery jsou blíž

„Chci jen, aby tady bylo čisto. Abych se nemusel z okna dívat na nepořádek,“ ukazuje Rudolf Gürtler na kontejnery před svým domem na krnovském Sídlišti pod Cvillínem.

Nová divadelní sezona nabídne sedm představení

Máte rádi divadlo? Nebo chcete dát někomu dárek, který obohatí jeho kulturní život? Pak máte nejvyšší čas zakoupit divadelní předplatné na sezonu 2018.

Nové jízdní řády

Od 10. prosince začnou platit nové jízdní řády.

OBRAZEM: Mikuláš, čerti a andělé navštívili děti na základní škole

Anděl se snesl z nebe, čert měl knihu hříchů, na vahách se vážily dobré a zlé skutky, a o některé jedince se andělé museli s čerty přetahovat.

Chářovský park začnou v zimě hlídat fotopasti

Chářovský park v Krnově je nejen místem romantických procházek kolem jezírek ve stínu mohutných stromů, ale také kulturní památka. Brzy se u vchodu do parku objeví cedule s upozorněním pro návštěvníky, že vstupují do monitorovaného prostoru.

Pavlu Hénikovi právě vyšla kniha Manekýni

/ROZHOVOR/ Pavel Hénik z Krnova, kterému právě vyšla kniha Manekýni, říká: „Když se pořizování věcí stane hlavním smyslem života, je něco špatně.“

Inspirace pro následující dny

Nadcházející období adventu nabízí v našem okrese řadu příležitostí pocítit blížící se Vánoce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT