VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Ze soutěže fotografů vznikne kalendář Krnova pro rok 2019

Město Krnov vyhlásilo fotografickou soutěž Krnov hledáčkem fotoaparátu. Cílem je vytvoření kalendáře pro rok 2019, ve kterém bude zveřejněno 54 fotografií.

Rekonstrukci koupaliště zkomplikovala voda

Na krnovském koupališti dosahuje spodní voda daleko výš, než se předpokládalo. Co s tím?

Obchvat Krnova: řada otázek bez odpovědi

Sál sv. Ducha se do posledního místa zaplnil občany, které zajímá obchvat Krnova. Nic moc se nedozvěděli a své zklamání dávali hlasitě najevo.

Na úřad s kartou

Krnovská radnice se snaží zjednodušit občanům vyřizování pasů a občanských průkazů.

Osudy židovské komunity na Krnovsku

Historie židovské komunity v Krnově je tématem přednášky Pavla Kuči, kterou uspořádala krnovská pobočka Matice slezské.

Přijďte diskutovat o stavbě obchvatu Krnova

Ředitelství silnic a dálnic ve středu 17. ledna pořádá setkání s občany na téma stavby obchvatu Krnova. Setkání v Koncertní síni sv. Ducha začíná v 15 hodin.

Byla oprava vozovky v Petrově Dole nutnost, nebo vyhozené peníze?

Opravují se některé silnice zbytečně často? Krnovan diskutoval s Ředitelstvím silnic a dálnic o opravě vozovky v Petrově Dole.

Dostali zdarma kávu, přispěli Benjamínu

Krnovská kavárnice Šárka Bolatzká předala klientům střediska Benjamín šek na 10 tisíc korun.

Vystaví další zvětšeniny pohlednic dávného Krnova

Jiří Křiva je sběratelem starých pohlednic a fotografií Krnova. Z nich vznikly zvětšeniny plné úžasných detailů, které už mají své skalní příznivce.

Osudy židovských obyvatel města

Historie židovské komunity v Krnově je tématem přednášky Pavla Kuči, kterou ve čtvrtek 11. ledna pořádá krnovská pobočka Matice slezské.

O Karnole bez zastupitelů

Cílem projektu za 120 milionů korun je přeměna bývalé Karnoly na textilní muzeum. Město na něj získalo velkorysou dotaci. Bude možné v něm pokračovat i po požáru?

Sbírka Dobré srdce Krnova

Po ukončení veřejné sbírky Dobré srdce Krnova stav jejího konta činí 78 895 korun. Výtěžek bude rovným dílem rozdělen mezi dva chlapce se zdravotním handicapem.

Starostka si pochovala prvního občánka roku 2018

Starostka Krnova Jana Koukolová Petrová každoročně v porodnici vítá první miminko, narozené v novém roce. Potkává zde bývalé kolegy, protože na novorozeneckém oddělení pracovala jedenáct let.

Sdílejí své zkušenosti z krnovské porodnice

Krnovská porodnice nedávno získala významné ocenění za podporu přirozených porodů. Čtenářky Deníku se podělily o své zkušenosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT