VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Krnov je hornoslezské město rozkládající se na území okresu Bruntál v Moravskoslezském kraji, 22 km severozápadně od města Opavy a 18 km severovýchodně od města Bruntál, v podhůří Nízkého Jeseníku. Leží na soutoku řek Opavy a Opavice, v těsné blízkosti hranic s Polskem. Krnov je, podle statistických údajů o počtu obyvatel z roku 2007, 47. největším městem České republiky.

Kvůli požáru se záchrana Karnoly výrazně prodraží

Velký požár přinutil město Krnov odložit revitalizaci Karnoly. Ceny stavebních prací mezitím šly rychle nahoru, takže projekt na její záchranu se prodraží až o třetinu. Co na to zastupitelé?

OBRAZEM: Krnovský festival kávy

Krnov je město, kde kavárnice Šárka Bolatzká učí veřejnost vnímat různé odstíny chutí i vůní kávy. Pořádá zde festival kávy, aby ukázala, jak se pozná kvalitní káva a jak se připravuje, aby se naplno rozvinuly její přednosti.  

Slavnost Zažít Krnov jinak

Před krnovským podloubím i na krnovském nýtovaném mostě u knihovny ve všední den chodec jen těžko hledá důvod, proč se zastavit právě zde. Přesto se zde v sobotu dobře bavily stovky lidí.  

Nová odstřelovací puška měla premiéru v Krnově

Česká zbrojovka z Uherského Brodu vyvinula novou odstřelovací pušku CZ TSR. Světovou premiéru měla na veletrhu v Norimberku. Českým střelcům se poprvé představila v Krnově.

Po incidentu na hřišti vzala mládež do rukou kameny

Z klukoviny, která bude mít dohru u přestupkové komise, se bude zpovídat patnáctiletý hoch z Krnova. Společně s mladšími dětmi v sobotu 15. září večer házel do okna jednoho z bytů na sídlišti u Petrovické ulice kameny.

Němečtí rodáci se dnes vrací zavzpomínat do Krnova

Před válkou se v Krnově mluvilo převážně německy. Němečtí rodáci se do Krnova každoročně na týden vrací, aby lépe poznali jeho současnou atmosféru a předali českým obyvatelům něco ze svých vzpomínek.  

Zkuste zažít Krnov jinak

Sousedské slavnosti Zažít město jinak jsou založené na tom, že si lidé pro sebe zaberou ulici bez aut a baví se. V Krnově to bude 15. září u knihovny.

České zbraně na krnovské střelnici

Krnovská střelnice občas pořádá tematické akce pro veřejnost. Fanoušci českých zbraní se zde sejdou 15. září od 9 do 15 hodin. Čeká je výstava, diskuse s odborníky i střílení s instruktorem.

Zmizí z Osoblažky nádražní latríny nebo máme tuto památku chránit?

Na osoblažské úzkokolejce obdivují fanoušci železniční nostalgie nejen parní lokomotivy, ale také nádražní latríny. Přečkají historické kadibudky plánovanou rekonstrukci nádraží?

Malé Café zve na festival kávy

Kavárna Malé Café přivedla do Krnova kávovou kulturu. Degustace různých typů kávy může být stejně vzrušujícím zážitkem jako ochutnávání vín. Aby se Krnované seznámili se znalci kávy, uskuteční se dvoudenní Krnov coffee festival.

Krnovské Burčákobraní a cesta z Bruntálu za slováckými vinohrady

V okrese Bruntál sice vinná réva nemá vhodné podmínky, ale místní fanoušci vína o nic nepřijdou. Bruntál má svůj Pochod slováckými vinohrady a Krnov Burčákobraní.

Sucho potrápilo stromy i firmy, které je vysadily

Před dvěma lety město Krnov nechalo obnovit vykácené stromořadí v Březinově ulici za 84 tisíc korun. Výsadby hlohů se zde ujala havířovská firma Údržba pozemků, a s. Letošní sucho bylo zatěžkávací zkouškou pro zeleň i pro firmy, které musí garantovat její přežití.

OBRAZEM: Dožínky na statku u hranic

Krnov téměř nezná tradici dožínkových slavností. Po čtyřleté pauze se příznivci zemědělských slavností znovu sešli na statku Löwenthalových na samé česko-polské hranici.

Geronto-obleky a procházka střevem

Město Krnov se připojí k Evropskému týdnu mobility a ve čtvrtek 13. září na náměstí nabídne nezapomenutelné zážitky. Třeba na téma stáří nebo vnitřní strana střeva.

Krnov spustil test, zda se ujme třídění bioodpadu

V okolí kina Mír se tento týden objevily hnědé popelnice. Jsou určeny na bioodpad. Kromě trávy, listí, natí ze zeleniny, kávového a čajového odpadu nebo pilin do nich mohou lidé vhazovat třeba i plevel a větve o průřezu od dvou centimetrů dlouhé do 25 centimetrů.

Kolona veteránů projela Jeseníky i nemocnicí

FOTOGALERIE/ Čtyřicet automobilových veteránů projíždělo o víkendu bruntálským okresem v rámci akce Trofeo Niké. Na mnoha místech kolona měla zastávku, aby si zájemci mohli pojízdné muzejní exponáty zblízka prohlédnout, vyfotit se s nimi a dozvědět se něco o historii automobilismu.

Bártka na krnovské lavičce střídá Santarius

Zhruba tři a půl roku trvající éra Ladislava Bártka v pozici trenéra krnovského áčka před koncem minulého pracovního týdne skončila.

Krnovské hudební slavnosti zahájí Nebe, Mňága a Xindl

Největšímu zájmu návštěvníků Krnovských hudebních slavností KDS se těší venkovní část programu. Ta se dnes a v sobotu odehraje v zahradě Střediska volného času SVČ Krnov.

Při nehodě na krnovském letišti nebyl nikdo zraněn

Letoun L 13 SW je turistický motorizovaný kluzák, který je jednou z variant legendárního kunovického Blaníku. Je oblíbený pro své vynikající letové vlastnosti.

Krnovská demonstrace za cirkusy bez zvířat

Cirkus Joo se pravidelně vrací do Krnova. Letos poprvé ho na této štaci kromě publika čekali také demonstranti s transparenty.

Tai-chi: čínské umění boje, kterým pečujete o zdraví

Začíná nový školní rok a s ním doba zápisů do volnočasových aktivit pro děti i dospělé. Jednou z nich je i tai-chi (tajči), jehož kurzy se otevírají v Krnově v pondělí 10. září.

Soutěžíme o permanentky na zápasy HK Krnov

Krajská hokejová liga pomalu klepe na dveře. Vedení HK Krnov ve spolupráci s Bruntálským a krnovským deníkem přináší vědomostní soutěž o tři permanentní vstupenky do Krystal Arény.

Opraví hrobku Riegerů, zakladatelů varhanářství

Krnovští zastupitelé se v červnu rozhodli koupit hrobku rodiny Riegerovy, zakladatelů slavné varhanářské tradice. Město už plánuje opravy

Zastupitelé Krnova zasednou naposledy před volbami

Prezentací protipovodňových opatření v Krnově, kterou připravili zástupci státního podniku Povodí Odry, bude ve středu 5. září v 16.30 hodin zahájeno poslední zasedání.

Divoká přestřelka v Krnově skončila remízou

Ještě v jednapadesáté minutě vedl Krnov nad Hlubinou 4:2 a vypadalo to, že si zapíše první vítězství v nové sezoně krajského přeboru. Pak ale přišla červená karta a vývoj utkání nabral jiný směr.

Víte, co je pumptracková dráha? Otevírá se v Krnově

Pumptracková dráha byla postavena vedle Střediska volné času SVČ Krnov. Nevíte, jak funguje? Přijďte v sobotu 1. září v 15 na slavnostní otevření. Jak se dá jezdit na dráze plné boulí, předvede trenér Petr Bohůnek.

Polsko se těší na největší jezdeckou sochu Piłsudskeho, její autor na Úvalno

Rychta v Úvalně má takovou návštěvnost, že jí mohou závidět i městské galerie. Čím oslovila návštěvníky z Krnovska, Opavska i Polska?

Krnovské nádraží čeká oprava za deset milionů korun

/FOTOGALERIE/ Železniční stanice Krnov hlavní nádraží má svou retro atmosféru. Dá se to vyjádřit i tak, že už léta čeká na zásadní opravu a modernizaci. Brzy se dočká.

K Ozonu svolali sraz cool aut a pak se nestačili divit, jaký byl zájem

/FOTOGALERIE/ Bývalá léčebna Ozon na Ježníku spoustu let jen chátrala. Nový majitel Renova se představil první akcí, která měla až nečekaný ohlas.

Vorlovy osmičky

Malíř, grafik a vysokoškolský pedagog Ondřej Vorel vystaví ve Flemmichově vile soubor velkoformátových pastózních maleb, které jsou shrnutím dějin českého národa za poslední století.

Kombajnér vyznamenal Brigády socialistické práce

Návštěvníci dožínek ve Slezských Rudolticích opatrují zajímavý suvenýr. Potvrzuje, že jsou členy Brigády socialistické práce BSP.

V Krnově právě vzniká fitness zóna

Krnov - Kácení stromů a terénní úpravy u krnovského zimního stadionu předchází výstavbě fitness zóny. Jde o projekt, kterému dali zelenou přímo občané. Zvítězil totiž v participativním rozpočtu. Předkladatelem projektu veřejné fitness zóny byl hokejový klub Krnov mládež.

Dotazník ministerstva: Souhlasíte, že v posledních letech řeky méně vysychají?

Překvapivou otázku položilo občanům ministerstvo zemědělství. Ptá se jich v dotazníku, zda v uplynulých pěti letech řeky méně vysychají. Odpovědi využije při plánování v oblasti vod. 

Zvířata nepatří do šapitó. Krnov hostí protest proti cirkusům

Protestní akce startuje dnes v 17.30 v parku poblíž krnovských městských lázní. Účastníci budou mít u sebe transparenty, jimiž projeví svůj nesouhlas s účastí zvířat v cirkusech.

Koupaliště bude mít trávu, hudbu i lehátka

Návštěvníci krnovského koupaliště se shodli, že jim po rekonstrukci připadá nedotažené. Město vyhodnocuje náměty a chystá zlepšení.

Zahrádkáři letos poprvé zůstali bez moštárny

Krnovskou zahrádkářskou kolonii Zlatá Opavice provází smůla. Jako by nestačilo, že desítky zahrádek zničil obchvat Krnova, ale navíc ještě přišli o moštárnu.

Zastupitelé Krnova odpustili hokejovému klubu zbytek sankce za staré pochybení

Krnovský hokejový klub požádal město o odpuštění dluhu 95 tisíc korun. Zastupitelé dluh odpustili, ale až po dlouhé diskusi. Byla to totiž sankce za závažné chyby při čerpání dotací.

Lenine probuď se, Brežněv se zbláznil

Krnovští pamětníci si jistě vybaví, že 22. srpna 1968 někdo napsal azbukou na náměstí velký nápis „Lenine probuď se, Brežněv se zbláznil“. Zjistili jsme, kdo to byl.

Dobré srdce Krnova na náměstí

Sbírku Dobré srdce Krnova doplní 18. srpna stejnojmenná celodenní akce na krnovském náměstí.

Krnovské koupaliště potřebuje doladit

/FOTOGALERIE/ Dobrý nápad, ale nedotažený. Chce to ještě doladit zázemí a vyřešit parkování. To jsou nejčastější reakce návštěvníků krnovského koupaliště.

Úvalenské louky jsou chráněné jako přírodní památka už přes půl století

Přirozeně vlhké Úvalenské louky s řadou ostřic a s bohatou populací břízy tmavé jsou místem, které si zaslouží naši pozornost i ochranu.

V Albrechticích zkusí místo smrků vysadit břízy

Kolem dvaceti dobrovolníků a dobrovolnic z celé republiky bude celý týden pomáhat s výsevem březových semen s obnovou holin přímo v centru severomoravské smrkové kalamity, ve Městě Albrechticích.

Policisté v Krnově měli pro motorkáře reflexní šle

Krnov - Být viděn je jedním z důležitých faktorů při pohybu a jízdě na silnicích. Podstatně se tak snižuje riziko, že účastník bude přehlédnut a dojde k nehodě. Motocyklisté jsou společně s chodci a cyklisty nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu.

Vyzkoušejte si nový typ táboráku: švédskou svíci

Krnov - Na švédskou svíci se dá postavit kotlík, pánev nebo konvice na čaj. Hoří hodinu bez přikládání a dá se přenášet. Švédové vymysleli dekorativní táborák nového typu.

Magická letní noc tuto sobotu v Krnově

Nepříznivé počasí narušilo v červnu v Krnově Svatojánskou noc. Organizátoři se nenechali odradit a na sobotu 11. srpna připravili Magickou letní noc.

Legislativa na vodní lezeckou stěnu nemyslí

/FOTOGALERIE/ Modernizované krnovské koupaliště je otevřené pět dní. Pár neukázněných odvážlivců už skočilo z horní části třímetrové lezecké stěny do vody hluboké jen 1,2 metru. Je to bezpečná atrakce?

Krnovská nemocnice vedru čelí klimatizací

Přibližně třetina krnovské nemocnice má k dispozici klimatizaci. K ochlazení pomáhají žaluzie, častější sprchy i pitný režim.

Do infocentra v Krnově kontrola přišla jako běžný turista

„Kontrola očima zákazníků“, i tak by se dal označit takzvaný mystery shopping. Jde o metodu založenou na simulovaném nákupu.

Koupaliště v Krnově se otevřelo, nápor lidí dobře zvládá

Krnované snili o moderním koupališti spoustu let. V pátek 3.srpna se dočkali. Zdá se, že trpělivost se jim vyplatila. Ohlasy návštěvníků jsou převážně pozitivní.

Hudební sdružení Krnov neztratilo kontinuitu ani s odsunem Němců

Hudebního sdružení Krnov vzniklo na půdě kostela sv. Martina v roce 1908. Tehdy se jmenovalo Kirchenmusikverein. Výročí 110 let existence si čeští a němečtí Krnované připomínají společně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT