VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Na setkání se lidé naučí trénovat paměť

Pro ty, kdo se zajímají o zdraví a myslí na prevenci, je určeno setkání svépomocné skupiny lidí pečujících o lidi trpící demencí či Alzheimerovou chorobou. Víte, že paměť lze procvičovat stejně jako svaly?

Co přinese zasedání zastupitelstva v Bruntále?

Podaří se konečně pro bývalý dům služeb v Bruntále najít vhodného majitele? To se v úterý 7. února ukáže na zasedání městského zastupitelstva.

Cena pro školu umění

Mimořádného úspěchu dosáhli žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy v Bruntále. Získali 1. místo v celostátní přehlídce animované tvorby studentů ZUŠ Oskárek 2016 ve Valašském Meziříčí.

Sběratelé panenek se setkají na zámku

Do světa dívčích her a vzpomínek na dětství mohou vstoupit diváci výstavy nazvané Panenky a všechno kolem nich. Panenky, medvídci, kočárky, postýlky, pokojíčky, to vše uvidí v malé výstavní síni zámku v Bruntále. Až do 19. února je zde k vidění sbírka manželů Ludmily a Karla Schovajsových.

Hvězdy večera: polárník a písničkář

Následující Bruntálský Open Mic bude v pořadí čtrnáctý. Tento multižánrový pořad mohou jeho příznivci navštěvovat již čtvrtým rokem, scéna je otevřená každému, kdo má co říct divákům a umí je svým uměním a dovednostmi zaujmout, ať už je to muzikant, básník, spisovatel, herec, cestovatel, sběratel či šikovný řemeslný umělec.

Dětem přišlo poděkování z japonské Hirošimy

Třináctiletý Jakub Červenka ze Základní školy Jesenická v Bruntále japonsky sice neumí, přesto celá jeho třída v pátek 13. ledna přihlížela tomu, jak přebírá děkovný dopis z Japonska. Jakub, podobně jako i několik dalších žáků školy, chodí v Malé Morávce do kroužku základů umělecké práce, který vede Helena Vaculíková.

Dva bruntálské videoklipy

/2 x VIDEO/ Město mezi vodou a horami, v duchu tohoto sloganu představuje Bruntál jeden ze dvou nových videoklipů.

Seniortaxi pojede i letos

Po loňském testování provozu seniortaxi v Bruntále se místní senioři mohou na tuto službu těšit i v letošním roce.

Běh saunařů

K tradicím milovníků sauny v Bruntále patří na sklonku roku Vánoční běh saunařů. Uskuteční se ve středu 28. prosince.

Úspěch se Sněhovou královnou

Snímky bruntálského fotografa Jozefa Danyiho i letos přinesly svému autoru uznání a ocenění v mezinárodních soutěžích. V Turecku ve městě Konya byl tento měsíc uspořádán mezinárodní fotografickou uměleckou asociací UFSD již 5. ročník soutěže pod názvem 5th UFSD International Photography Competition.

Bruntál má schválený rozpočet města na příští rok

Město Bruntál má schválený rozpočet na rok 2017. Dokument schválili na posledním řádném zasedání roku 2016 minulý týden zastupitelé, a to jednohlasně pro hlasovalo všech dvaadvacet přítomných členů zastupitelstva. Schválení rozpočtu předtím doporučil finanční výbor.

Pavel Kapler dojíždí do práce v ledové Antarktidě

Pavel Kapler to má do práce hodně daleko. Musí cestovat z Bruntálu až na ostrov Jamese Rosse v Antarktidě, kde před deseti lety vznikla vědecká stanice Johanna Gregora Mendela s kapacitou pro dvacet výzkumníků.

Nadace Jistota pomohla bruntálské základní škole

Vzácnou návštěvu přivítali v bruntálské Základní škole Jesenická. Šek na devadesát tisíc korun přivezli škole z Prahy zástupci Nadace Jistota.

Betlém obohatí nové postavičky a budova

Bruntálský řezbář František Nedomlel i letos vytvořil společně s pastoračním asistentem Karlem Peschkem pro betlém ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie budovu a několik nových figur. Nedomlel je po domluvě s Peschkem vyřeže, na pastoračním asistentu pak je stavba betlému v kostele.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT