VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Na úterý se chystá jednání bruntálského zastupitelstva

Na svém posledním letošním zasedání se sejdou bruntálští zastupitelé. Zastupitelstvo města Bruntálu se uskuteční v úterý 12. prosince od 13 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.

Vánoce jak za starých časů

Jak vypadaly oslavy vánočních svátků v minulosti, to přibližuje nová výstava na zámku v Bruntále. Je to období prostoupené náboženskou mystikou a oslavou narození Ježíše, ale také doba klidu a míru strávená v rodinném kruhu.

OBRAZEM: Rozsvícení vánočního stromu v Bruntále

V Bruntále patří k tradici slavnostního rozsvícení, že strom také dostane své jméno. Letos přišlo sedmdesát pět návrhů, ten vítězný vymyslel chlapec Tomáš Svoboda.

Jméno pro vánoční strom

Pohodář, Uhlířáček… Jak se bude jmenovat letošní vánoční strom v Bruntále? Máte poslední příležitost zapojit se do ankety a navrhnout mu jméno.

Bruntálský zimní stadion bude v Kavalcově ulici

Těsnou většinou schválili na posledním zasedání bruntálští zastupitelé místo pro výstavbu nového zimního stadionu. Čtrnáct z dvaceti sedmi zastupitelů se nakonec rozhodlo pro lokalitu v Kavalcově ulici.

Bruntál ve čtvrtek hostí Artifex

Veletrh řemesel a zaměstnanosti Artifex se v Bruntálu uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu. Je určen žákům, kteří právě vychází ze základních škol, jejich rodičům a pedagogům.

Několik novinek na krnovském hřbitově

Návštěvníci krnovského hřbitova, kteří byli uctít památku zesnulých, si jistě všimli nových ozdobných litinových výtokových stojanů.

Zábava, která zaujme nejen místní, ale i turisty

„Sypej hasit Gabrielův dům,“ křičí na nás bruntálská Zubatá žába. Takovou větu si asi málokterý člověk dovede představit. Zubatá žába přece není opravdová a Gabrielův dům na náměstí Míru v Bruntále taky nehoří.

Skrytí umělci mohou v Bruntále ukázat svá díla

Již poosmnácté mohou v Bruntále představit své umění i ti, kteří tvoří takzvaně do šuplíku. V sobotu 11. listopadu od devatenácti hodin v podniku Grand Pub k tomu budou mít příležitost při tradiční akci Bruntálský Open Mic.

Elektrokola měla v první sezoně velký úspěch

Půjčování elektrokol v Městském informačním centru Bruntál má za sebou první sezonu.

Zubatá žába baví i její autory

Víte, že v Bruntále se v minulosti nacházel vstup do pekla? Ten byl ale později zazděn. Zevnitř.

Bruntál možná bude mít více strážníků

Od ledna příštího roku se možná rozrostou počty bruntálských městských strážníků, a to o pět lidí.

Bruntál nabízí testy na drogy

Rodiče v Bruntále dostanou možnost ověřit si, zda jejich dítě užívá nějaké drogy. Od listopadu totiž bruntálská radnice zájemcům zdarma nabídne testy na detekci návykových látek.

Řád TGM pro Petra Becka

Prezident republiky propůjčil Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy Petru Beckovi z Bruntálu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT