VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Zažít Bruntál jinak

Potkat zajímavé lidi, vidět nejrůznější aktivity nebo se třeba podívat do někdejšího domu služeb v Revoluční ulici, který dnes zeje prázdnotou. V sobotu je šance zažít Bruntál jinak.

Třináctý ročník veletrhu sociálních služeb v Bruntále

Veletrh sociálních služeb proběhne ve čtvrtek 14. září se od 11 do 16 hodin ve Společenském domě v Bruntále. Jde již o třináctý ročník.

Dráteníci na zámku

Do světa drátenictví zavede návštěvníky nová výstava na zámku v Bruntále, nazvaná Užité umění z drátů – Drátenictví minulé i současné.

Jak můžete oživit Bruntál?

Sousedské slavnosti Zažít Bruntál jinak, které se konají v sobotu 16. září od 10 hodin v Květné ulici, umožní lidem přispět i vlastním dílem k oživení města.

Zchátralé budovy v kasárnách šly k zemi

Hromada sutě zůstala po dvou neobývaných a zchátralých domech v areálu bruntálských kasáren.

V Bruntále se jedná o novém saunovém světě

V městě Bruntále je Wellness centrum velmi oblíbeným místem, jak pro domácí, tak pro návštěvníky města.

Škola buduje pro studenty bezbariérový výtah

Student maturitního ročníku Střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále, který je upoután na invalidní vozík, se bude moci konečně po budově pohybovat bez toho, aby jej spolužáci nebo profesoři museli vynášet do jednotlivých pater.

Místo surfování ve Španělsku africká rally

V posledním čísle bruntálského a krnovského Regionu jsme měli rozhovor s mladým kameramanem a cestovatelem Lukášem Podiukem.

OBRAZEM: Dračí lodě na Slezské Hartě

Dračí lodě na Slezské Hartě přinesly divákům skvělou podívanou a závodníkům výbornou zábavu.

Myslivci nabízí pro děti přednášky o přírodě

Dozvědět se leccos o přírodě, o zvěři a o myslivosti mohou děti na přednáškách ve stylově vybavené místnosti v budově Okresního mysliveckého spolku v Bruntále. Je to krok k tomu, aby veřejnost získala větší vědomosti o tom, co myslivost vše obnáší.

Kalamitu v našich lesích řeší i v parlamentu

Kůrovcová kalamita v okrese Bruntál dosáhla už takových rozměrů, že se tyto problémy řeší až na parlamentní půdě. Ví ministerstvo zemědělství, co se u nás děje?

Nezaměstnanost? Dost s ní bojují i obce na Opavsku a Bruntálsku

Opavsko, Bruntálsko - V žebříčku nezaměstnanosti se v první dvacítce umístily Jiříkov, Slezské Pavlovice, Čermná ve Slezsku i Třebom

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení