VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Bruntál je okresní město v Moravskoslezském kraji v okrese Bruntál, v Nízkém Jeseníku. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Bruntál se skládá ze dvou vzájemně izolovaných katastrálních území, jimiž je původně ryze slezský katastr Bruntál-město (za komunismu byly k jeho katastru připojeny i některé moravské pozemky, původně náležející k Moravskému Kočovu; jiné, původně bruntálské pozemky, jsou dnes součástí katastru Moravského Kočova) a ryze moravského Karlovce, jehož zástavba byla zlikvidována při stavbě vodní nádrže Slezská Harta.

Bruntál: kamery pomáhají zvyšovat bezpečnost ve městě

Městský kamerový systém v Bruntále je v posledních letech rozšiřován prakticky každoročně. Taková jsou slova tiskového mluvčího bruntálské radnice Jiřího Ondráška.  

V Bruntále otevřeli novou oční ambulanci

Sehnat v dnešní době očního lékaře není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. A když už se podaří k lékaři objednat, čekací doby nejsou většinou zrovna krátké. Obyvatele Bruntálu a okolí tento problém od nynějška trápit zřejmě nebude. Šumperská nemocnice totiž v Bruntále otevřela novou oční ambulanci.

Bruntál hlásí novinku: na matriku se lze objednat

Bruntálská radnice přišla tento týden s novinkou, která lidem ušetří čas a bezesporu i usnadní život. Na matriku, Czech point i ověřování dokumentů se obyvatelé mohou předem objednat.

Bruntál hledá vhodné plochy, kde by lidé mohli stavět

Nechtějí trávit život v bytě. Touží po domku se zahradou, kde by měli svůj klid. Řeč je o obyvatelích Bruntálu.

AKTUALIZOVÁNO

Bruntál: žena nepřežila srážku s opilým řidičem

Tragédií skončila v sobotu po patnácté hodině srážka dvou vozidel v Bruntále. Jak uvedl tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, na pomoc účastníkům nehody vyjely tři posádky, a to dva týmy RZP a lékařský rendez-vous.

V Bruntále mají staronového starostu

V Bruntále už mají jasno. Na svém ustanovujícím zasedání zvolili starostu, jeho dva zástupce a další členy rady města.

Bruntál investuje miliony do revitalizace sídlišť

Někde nezůstalo po původních hřištích nebo mobiliáři doslova vůbec nic, říká mluvčí Bruntálu.

Bruntál v divizi poprvé vyhrál venku

Fotbalisté Bruntálu v posledních divizních kolech naladili vynikající formu. Naposledy to potvrdili v sobotu v Přerově, kde vyhráli 1:0.

Vítr shodil strom, který pak u Zátoru zastavil vlak

V souvislosti s vichřicí byl včera ráno na krátkou dobu zastaven provoz na železnici mezi Branticemi a Miloticemi nad Opavou a mezi Valšovem a Rýmařovem. Zranění ani větší škody nejsou hlášeny.

Bruntálské basketbalistky šokovaly Nymburk

K druholigovému dvojzápasu do Čech odjížděl Bruntál bez dvou klíčových hráček. Béčko Nymburku ovšem dokázal zdolat a málem uspěl také v nedalekých Poděbradech.

Na hřbitově došlo ke krádeži urny a hanobení ostatků

Zatímco obchody se už předzásobují věnci a svíčkami na Dušičky, v Bruntále mají pozůstalí jiné starosti. Musí zkontrolovat, zda se řádění vandalů a zlodějů náhodou netýkalo i hrobů jejich blízkých. 

Ženou regionu je Dana Meca Franková, majitelka vzdělávacího centra v Bruntále

Všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům a ještě při tom zvládají péči o rodinu, je určena celonárodní soutěž Žena regionu.

Proměna Petrina v Bruntále už stála devadesát milionů korun

Stalo se největší završenou rekonstrukcí v Bruntále za poslední čtyři roky. Řeč je o školském zařízení Petrin, které se změnilo v centrum vzdělávání a volného času.

Bruntál: na vzniku koalice se intenzivně pracuje

Od chvíle, kdy se slušnou převahou vyhráli volby v Bruntále, se nezastavili. Strana Bruntál 2018, jejíž lídrem je starosta města Petr Rys, získala 32,2 % hlasů. Od vyhlášení výsledků začaly téměř okamžitě probíhat jednání.

Po chybách obrany má Bruntál pouze bod

Hodně zajímavý divizní duel byl během nedělního dopoledne k vidění v Ústí, kam přijel Bruntál. Po remíze 2:2 se nakonec body musely dělit.

V Bruntále chybí strážníci, zájemce motivují příspěvkem

V současné době pracuje v Bruntále sedmnáct strážníků. Jejich počet by měl být už brzy vyšší. Město průběžně vyhlašuje další výběrová řízení.

Bruntál má za sebou náročnou rekonstrukci

Rekonstrukce se neobešla bez komplikací. Některé závady se projevily až v průběhu stavebních prací a jejich odstranění zapříčinilo mimo jiné posunutí termínu dokončení.

Bruntál přitvrdil, snaží se zničit byznys s chudobou

V dalších více než padesáti lokalitách by měly vzniknout bezdoplatkové zóny.

Děti zachránily seniorku, stali se z nich hrdinové

Klobouk dolů. To je asi to první, co člověka napadne, když si poslechne příběh tří školáků ze Základní školy v Bruntále, kteří v tomto týdnu slavnostně převzali ocenění České pojišťovny Mladý hrdina.

Bruntálské basketbalistky začaly sezonu prohrou

Hráčky SK Bruntál během uplynulého víkendu vstoupily do dalšího ročníku druhé ligy žen. Hned na úvod je čekal delší výjezd až do Žďáru nad Sázavou, kde prohrály 57:75.

Bruntálské ulice se mění v zóny bez doplatku

Bruntálská radnice se pustila do boje proti byznysu s chudobou. Z dvaadvaceti ulic budou nyní bezdoplatkové zóny.

Bruntálské indiánské léto se odehrálo na novém místě

Letošní 16. ročník festivalu Bruntálské indiánské léto proběhl poprvé na novém místě v přední zámecké zahradě. Ke změně došlo z důvodu rekonstrukce původní Salla tereny.

Bruntálská nemocnice se opravuje, dočká se i nové fasády

Opravy bruntálské nemocnice jsou v plném proudu. Poté, co se úprav dočkal prostor před poliklinikou, přišla na řadu nová fasáda.

Cristiano Ronaldo oslní bruntálské divadlo

Tak to tu ještě nebylo. Městské divadlo v Bruntále se od pondělka stane dějištěm výstavy o Cristianu Ronaldovi. Návštěvníci ji mohou navštívit do 5. října letošního roku.

Nedodržel bezpečnostní vzdálenost a způsobil nehodu

Křižovatka ulic Zahradní a Nádražní se před několika dny stala místem dopravní nehody. Jedním z aktérů byl sedmačtyřicetiletý muž z Bruntálska, který podle policistů pravděpodobně nedodržel bezpečnostní vzdálenost a zezadu narazil do auta jedoucího před ním.

Muž v Bruntálu spadl z lešení, zasahovat musel i vrtulník

Těžkým zraněním skončil pád devětadvacetiletého muže z lešení.

Pavel Kučera se při domácí premiéře uvedl dvěma góly

Není to tak dávno, co HFK Olomouc brázdilo vody druhé ligy. V neděli odpoledne ale dorazilo do Bruntálu a po výhře 3:0 si tři body do divizní tabulky připsali domácí.

Zdeněk Studený: Můj příchod do Bruntálu se udál velmi rychle

Nováček divizního Bruntálu měl začátkem sezony jasnou brankářskou jedničku v osobě Radka Jašky. Po prvním kole ovšem dotáhl do úspěšného konce příchod šestadvacetiletého gólmana Zdeňka Studeného, který předtím naposledy působil v Uničově.

Bruntálské gymnastky ve světové konkurenci obstály

Na prestižní gymnastické soutěži International Tournament of the Dukes of Savoy ve francouzském městě Chambery nechyběla ani čtveřice závodnic Moderní gymnastiky Bruntál. Celkem zde startovalo 235 účastnic všech věkových i výkonnostních kategorií ze 17 států celého světa.

Zubatá žába má své pivo

Kdo to se zubatou žábou přežene, může mít ze žáby pěknou opičku. Tedy ale rozhodně ne pěknou princeznu.

Trenér Mura bral bod všema deseti

Souboj dvou nováčků fotbalové divize skončil remízou 2:2. Domácí Bruntál přitom během zápasu  s Heřmanicemi nabral dvoubrankové manko. Kouč Slavoje Antonín Mura bral remízu jako malé vítězství.  

Bruntál zvládl přestřelku a postupuje

FOTOGALERIE/ Divizní nováček z Bruntálu zvládl nástrahy předkola fotbalového MOL cupu. V neděli vyšel vítězně z přestřelky v Oldřišově, kde zvítězil 4:3. Hattrickem se blýskl Marek Kyselý. V prvním kole narazí Slavoj na Dolní Benešov.

Rybářský dům v Roudně

V obci Roudno v těsné blízkosti přehradní nádrže Slezská Harta je ubytovací zařízení, které využívají turisté a především rybáři.

Dar na sociální služby pro společnost Help-in

Obecně prospěšná společnost Help-in, poskytující sociální služby na Bruntálsku, v minulých dnech získala finanční dar na podporu své činnosti.

Klaudie Mazalová: Z Vegas jsem se vrátila nadšená

Stolní tenistka Olympie Bruntál Klaudie Mazalová se před nedávnem zúčastnila veteránského světového šampionátu, které v nevadské poušti hostilo Las Vegas. Mistrovství mělo téměř čtyři tisíce účastníků.

Cesta vlakem do srdce Jeseníků

Na výlet vlakem z Bruntálu do Malé Morávky se mohou opět vydat turisté. Na lokálce byl po devíti letech obnoven víkendový a sváteční provoz během prázdnin.

Vlak do Malé Morávky dostal zelenou

Vedle známé Osoblažky se mohou výletníci na Bruntálsku svézt také dalším turistickým vlakem na trati z Bruntálu do Malé Morávky.

Bruntál si v příští sezoně zahraje divizi

To, o čem se ve fotbalových kuloárech dlouho mluvilo, se v pondělí před polednem stalo skutečností. Bruntál v nedávno dohrané sezoně krajského přeboru obsadil druhé místo za vítěznými Dětmarovicemi.

OBRAZEM: Dny města Bruntálu připomněly 805. výročí

Město Bruntál má za sebou třídenní oslavy, připomnělo si 805. výročí svého založení. Slavnosti probíhaly na několika místech. Dny města Bruntálu nabídly lidem pestrý program od sportu, soutěží a akcí pro děti, módních přehlídek, jarmarku až po koncerty a další kulturní vystoupení.

Bruntál zdolal Frenštát a skončil druhý

Hodně zajímavé bylo poslední kolo krajského přeboru. O udržení celkového druhého místa hráli fotbalisté Bruntálu. Po vítězství 3:0 nad Frenštátem pod Radhoštěm ho také uhájili.

Noční loupežné přepadení: pachatele dopadli už ráno

Policistům se díky kamerám podařilo rychle dopadnout dvojici pachatelů, kteří v centru Bruntálu po neznámém muži chtěli peníze. Když odmítl, zaútočili kopy a pěstmi.

Letní koupaliště v Bruntále

V Bruntále je letní koupaliště v městském parku otevřeno už od začátku června. Otvírací doba je od 10 do 19 hodin.

OBRAZEM: Záchranáři soutěžili na Slezské Hartě

Na hladině Slezské Harty se pohupuje tělo muže. Právě k němu doráží čtyři záchranáři na člunu. „Co se vám stalo, jak jste na tom?“ ptá se jeden ze záchranářů. „Spadl jsem z vodního skútru,“ odpovídá zraněný muž. „Nebojte se, pomůžeme vám,“ uklidňuje ho záchranář a ptá se na další okolnosti ohledně úrazu.

Skotské hry v Bruntále

Jak poměřují svou sílu a dovednosti skotští horalé, to si vyzkoušeli školáci v Bruntále na čtvrtém ročníku Skotských her.

Bruntál oslaví výročí založení

Město Bruntál slaví 805. výročí založení. Dny města proběhnou od pátku 15. do neděle 17. června.

Bruntál si v zápase proti Bílovci stěžoval na rozhodčí

Nedělní remíza 1:1 v Bílovci bruntálskou Slavoj Olympii připravila o možnost hrát o celkové prvenství v krajském přeboru. Příští týden tak bude bojovat o druhou příčku, která může být také vstupenkou do divize.

Starosta Bruntálu chce v práci pokračovat, bude lídrem kandidátky

Překoná Petr Rys vlastní rekord a stane se do třetice starostou Bruntálu? To záleží na tom, jak rozdají karty voliči v komunálních volbách letos 5. a 6. října.

Bruntál doma rozstřílel Háj ve Slezsku

Příliš velké servítky si v dalším kole krajského přeboru nebral Bruntál s Hájem ve Slezsku. Domácí nakonec zvítězili v poměru 4:1.

Děti soutěžily o Zlatou srnčí trofej

/FOTOGALERIE/ Ve vědomostech o přírodě a myslivosti soutěžily děti v Bruntále. V sídle Okresního mysliveckého spolku Bruntál proběhla soutěž o Zlatou srnčí trofej. V sobotu 2. června se zde potkaly děti z přírodovědných a mysliveckých kroužků ze Zátoru, Třemešné, Břidličné a Bruntálu.

OBRAZEM: Muzejní noc na zámku v Bruntále

Překrásného veterána, předválečný osobní vůz Tatra, mohli obdivovat návštěvníci Muzejní noci v Bruntále.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT