Předchozí
1 z 6
Další

Než se Polok vydal na podnikatelskou dráhu, živil se jako řidič dodávky. Ze dne na den se ale všechno změnilo. „Během minuty jsem skončil v práci a shodou okolností se naskytla možnost jít do konkurzu. Tak jsem poslal životopis a vyšlo to. Už si přesně nepamatuju, kolik bylo konkurentů, ale prostě jsem vyhrál,“ usmívá se Tomáš Polok.

Tomáš Polok.Zdroj: Archiv T. Poloka

A tak v říjnu roku 2018 rozjel svůj první byznys. „Počáteční investice samozřejmě byly, pořídit se musely všechny vitríny nebo posezení venku i vevnitř. Nějaká nemalá částka padla, ale kdybych nevěřil, že se to nevrátí, tak bych do toho samozřejmě nešel,“ upozorňuje stále ještě aktivní hokejista.

S nelehkými začátky Polokovi hodně pomáhal jeho tchán Pavel Jašek, který má s podnikáním v gastronomii nemalé zkušenosti.

Tomáš Polok.Zdroj: Archiv T. Poloka

„Samozřejmě mě podpořil, a to i finančně. Dali jsme to spolu dohromady, já pomáhám jemu a on na oplátku mi. Do podnikání si ale určitě nemluvíme, každý si to děláme, jak potřebujeme.“

Špitálka funguje každý den od šesti do osmnácti hodin a k ruce má Polok ještě několik brigádnic. Velkou oporou je mu samozřejmě i manželka Markéta, která pomáhá i při mateřské dovolené.

Tomáš Polok.Zdroj: Archiv T. Poloka

Sortiment nemocničního bistra je poměrně rozmanitý a obliba nabízených lahůdek se během dne mění. „Ráno hodně jedou tousty, chlebíčky nebo párky v rohlíku a polévky. Odpoledne to přechází na zákusky a dezerty, přes léto máme i zmrzlinu. Myslím si, že to ani není o sortimentu, lidem spíše jde o příjemnou obsluhu v čistém prostředí a o to, aby byly věci čerstvé,“ všiml si dvaatřicetiletý Polok.

Tomáš Polok.Zdroj: Archiv T. Poloka

Leckdo by si mohl myslet, že do nemocničního bufetu chodí pouze pacienti a personál. „Chodí k nám ale i hodně dělníků, kteří pracují v okolí. Ti si dávají kafíčka, svačinky. Jinak se vesměs jedná o zaměstnance nemocnice a pacienty, nebo lidi, kteří třeba čekají na vyšetření. Máme takové tři čtyři vrstvy lidí, které se neustále točí.“

Tomáš Polok.Zdroj: Archiv T. Poloka

Přestože Polok provozuje bufet v nemocničním prostředí, zažil i vtipné momenty. „Vybavuju si jednu maminku. Dcera jí rodila, čekala tady celá nervózní, tak jsem jí do kávy dal panáka rumu. Měla příjemnější den, dcera porodila, takže všechno bylo v pořádku,“ vzpomíná provozovatel Špitálky. Plánuje otec dvou malých dcer své podnikání i dále rozvíjet? „Něco v hlavě mám, ale zatím si to nechám pro sebe,“ zakončil s úsměvem.

Tomáš Polok.Zdroj: Archiv T. Poloka