Žáci školy pod vedením učitelů nacvičili dílo známých umělců, operku Budulínek. „Abychom v soutěži opravdu zaujali, vyzkoušeli si operní umění nejen žáci, ale i naši učitelé, což zcela jistě přispělo k originalitě nahrávky s názvem Půlhodina zpěvu,“ řekla Magdaléna Handlířová, učitelka.

Odborníci z nakladatelství Fragment nečekali, že se do soutěže přihlásí tolik škol. Ale obrovským lákadlem byla hlavní cena, která kromě dárků zahrnovala i návštěvu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře na vítězné škole. Z téměř padesáti škol musela porota vybírat ty nejlepší. Začátkem letošního února se vedení albrechtické školy dozvědělo, že jejich nahrávka postoupila mezi prvních deset nejlepších. Napětí ve škole vzrůstalo a přišla další senzační zpráva.

„Naše video nahrávka byla vybrána mezi tři nejlepší z celé republiky. Tři nejlepší nahrávky již poté posuzovali sami mistři Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř,“ informovala Magdalena Handlířová. Ve škole se prožívalo každé zazvonění telefonu. Napětí nadále rostlo a jedno zazvonění skutečně znamenalo informaci o konečném pořadí. Albrechtičtí se dozvěděli, že skončili těsně druzí a za svoji snahu obdrželi krásné knižní odměny.

Radost z výborného umístění provázela přeci jen trošička zklamání. Umělci Svěrák s Uhlířem nepřijedou, ale jejich písničky se na škole budou určitě zpívat dále. „Budulínka jsme nyní oprášili a kdo bude chtít vidět, jak vypadá druhé nejlepší zpracování této operky, ať se přijde podívat na Bambiriádu do Krnova,“ dodal Karel Knapp.