Uživatelka bytu z Jaselské ulice v Bruntále nenechala v klidu vyspat své sousedy ve čtvrtek 25. listopadu. Z příbytku se ozýval silný hluk ještě hodinu a půl po půlnoci, což není právě vhodná doba pro vyhrávání. Třiapadesátiletou ženu balancující na hraně sousedské služnosti pokutovali strážníci.

O tři dny později vycházel rachot rovněž z domácnosti na ulici E. Beneše v centru města. Klid noci rušila před pátou hodinou ranní dvojice, která se vrátila rozkurážená domů. I tentokrát se probudili sousedi, kterým se hlasitý hovor nelíbil.

Zloději si oblíbili Billu

Bystré oko má ostraha obchodního domu na Ruské ulici. 25. listopadu ostraha odhalila muže, který se rozhodně neukázal jako zloděj troškař. Bez placení se zmocnil zboží za 1 830 korun. Kradl žiletky, holení, kosmetiku.

Aby nebyl o hladu, přibral třiačtyřicetiletý mlsoun i vepřové uši. „Pokutě se nevyhnul, sankci uhradil na místě,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr. O deset hodin později vyjížděli strážníci do Billy znovu. Tentokrát tam kosmetiku kradl devatenáctiletý nenechavec, i jeho stihla pokuta.

Pomozte odhalovat vandaly

V návaznosti posílení hlídek městské policie v ulicích Bruntálu v rámci boje proti vandalům se obrátil ředitel Pavel Petr se žádostí o spolupráci na veřejnost. Víc hlídek v ulicích schválil na žádost ředitele starosta města Petr Rys. Od prosince uvidíme v ulicích hlídek víc.

„Udržení pořádku není pouze záležitost městských a státních policistů,“ upozornil Petr. Jen nadávat na nešvary a vandalismus nestačí. Hlídky nemohou být neustále všude a u všeho. Kdo spatří vandaly v akci, ať zavolá uniformované hlídky na linky 156 a 158, vyzval veřejnost šéf bruntálských strážníků.

V případech, že je to nutné, musí svědek vandalismu dosvědčit to, co na vlastní oči viděl. „Bez toho by celá iniciativa vedoucí k potrestání viníků vyšla naprázdno,“ uvedl ředitel.