Nyní je vzorařem v textilní společnosti Pega. Jak je z výstavy patrné, Šupák nejraději tvoří gobelíny větších rozměrů. Díla pokrývají stěny vrbenské Střechy i její výstavní sálek.

„Motivy Zdeněk Šupák navrhuje sám a převádí je do technického výkresu, který je nutný ke tkaní," uvedla textilní odbornice Martina Kvapilová. Umělec tká doma na rámu, připevněném na zdi. Pro tkaní využívá stoprocentní bavlnu. Dosud největší gobelín, který Šupák utkal, měl rozměry dvě stě deset krát sto deset centimetrů. Autorovi však zjevně nejde pouze o rekordně velká díla. Nejmenší gobelín vytvořil na ploše padesáti centimetrů čtverečních.

Přestože jsou gobelíny tvůrce různorodé, bystrý pozorovatel v nich najde sjednocující prvek. „Tím je směřování použitých motivů do abstraktních poloh. Autor netvoří popisně, ale intuicí a instinktem," hodnotila dílo odbornice Kvapilová.

Důležitou roli hraje také prostorové pojetí gobelínů, vyzdvihované disharmonií barevných tónů. Poutavá výstava je ke zhlédnutí ve Střeše v ulici Ve Svahu ve Vrbně pod Pradědem do pátku 7. března.

Poutavou výstavu gobelínů Zdeňka Šupáka z Krnova mohou příznivci umění zhlédnout ve vrbenské Střeše v ulici Ve Svahu.