Přestože jsou oba umělci oficiálně z Olomouce, Janu Zajasenskou to více táhne na Slovensko, kde prožila dětství i další léta. Právě slovenská rázovitá krajina je jedním z ústředních témat, a nejen to. Na Slovensku žije v současnosti takřka nastálo. Byl to její slovenský dědeček, který ji k malování ještě jako malou holčičku přivedl. Pozdějšími vzory se Zajasenské stali akademický malíř Standa Lajda a akademický sochař Petr Bukovský.

Tak jak se Jana Zajasenská zaměřuje ve své tvorbě na zpodobňování krajiny a architektury, umělecký kolega Vít John se věnuje figurální kompozici. John je nejen malíř, ale i grafik a také příležitostný keramik. V tvorbě se věnoval vždy převážně motivům ze Starého a Nového zákona, v současnosti více těží ze života a mezilidských vztahů, které převádí do symbolické roviny.

Galerista Luděk Pavézka se seznámil s Vítem Johnem ve své Art Galerii Zlín a nedalo mu to, aby malíře pozval k výstavě i do karlovické galerie. Jana Zajasenská se přidala. Kdo nestihne sobotní vernisáž výstavy, malby si může prohlédnout v penzionu denně do 18. května.