„Prodali jsme jeden tisíc sto třicet vstupenek, ale je pravda, že někteří lidé si jich koupili rovnou několik. Byly totiž slosovatelné a ceny v tombole od sponzorů určitě zajímavé,“ řekla Zdena Šilerová z Obecního úřadu Karlovice. To je na obec s třinácti sty obyvateli skutečně úspěch a organizátoři dostali odpověď, zda mají podobná setkání pořádat i v dalších letech.

Lidé se chtějí pobavit, společně posedět, dát si chlazené pivko, nějakou dobrotu třeba z grilu a přitom ještě mít své děti bezpečně na dohled. Na přípravě programu i soutěží se podílela místní základní škola, setkali se senioři, v přenosném stanu vyhrávala cimbálovka, na trávníku se utkali senioři s týmem žen v kopané. „Ženy vyhrály, v normálním čase to bylo snad pět ku pěti, rozhodovalo se na penalty,“ řekl starosta obce Karel Batík. Bylo odpoledne a některé stánky s nealkem byly vypity. „Organizujeme teď přivezení dalších sudů s kofolou, takový zájem lidí a účast jsme ani nečekali.“

Kdo má rád sladké, mohl ochutnat některý z vábných koláčů. Obecní úřad totiž vyhlásil soutěž o nejkarlovičtější koláč a nakonec porota vybírala koláče hned podle tří kritérií. Cenu za nejoriginálnější koláč si odnesla Pavla Vroblová, cenu za nejvzhlednější koláč Libuše Křístková a nejchutnější koláč upekla Dagmar Czaschová. Byl makový. „Možná by tu mohlo být více programu, teď odpoledne už lidé více posedávají. Je to takové organizované–neorganiz ované,“ řekl jeden z návštěvníků.

Sobotní slavnost nabízela srovnání s tolik oblíbenými Vrbenskými slavnostmi, které tradičně probíhají v červnu pět kilometrů odtud. „Některým lidem se líbí, že je to tady menší a domáčtější. Dnes ještě uklízíme a také sčítáme škody, někdo rozbil stůl, ztratila se bečka od limonády a nějaké prodlužovačky. To jsou ale malé chybičky, do příštího roku jim předejdeme. Důležité je, že se většina lidí dobře pobavila,“ dodala Šilerová.