„Každý si tu může najít, co ho bude těšit. Přijede sem cimbálovka, chystá se utkání v kopané mezi muži-seniory a ženami, bude tady jarmark řemesel a všelijaké stánky. Rozhodně ale ne levné zboží z asijských stánků, máme zájem, aby tu lidé viděli skutečná řemesla a lidovou zručnost,“ řekl starosta obce Karel Batík.

Míst k posezení na lavičkách a u stolů bude určitě dost, obec se dohodla, že je zapůjčí ve Vrbně a nechá na místo včas převézt. Prodávat se budou nejrůznější speciality i pokrmy z domácí zabijačky. V rámci dne obce se představí v kulturním programu děti z karlovické školy, dobrovolní hasiči zase předvedou ukázky zásahů, připraveny budou soutěže pro návštěvníky. Do Karlovic se na sobotu chystá také setkání seniorů z mikroregionu Vrbensko, vlastní program připravuje místní muzeum – Kosárna, večer se rozběhne taneční zábava pro všechny generace.

Den obce připravuje obecní úřad společně s místní Základní školou a mateřskou školou a Muzeem v Bruntále a organizátoři slibují také ohňostroj. „Už si jen musíme přát hezké počasí, aby nám oslava dne obce vyšla,“ řekl starosta.