Kaple se nalézá na Jesenické ulici v Bruntále. „Vystavujeme zde umělce z jiných měst a přitom máme významné i tady u nás. Proto bychom chtěli, aby i oni se zapojili,“ uvedl výstavu uznávaný fotograf Jindřich Štreit.

Forman v Bruntále vystavuje už po několikáté. Tentokrát nese jeho počin název Pavel a Karel Formanovi a prozrazuje, že nápaditému umělci vypomáhal jeho děda. Dlouhá dvě desetiletí vznikal v třípokojovém příbytku dědy Karla Formana výjimečný výtvor. Muž lepil po stěnách i po nábytku novinové výstřižky, obaly od čokolád a bonbonů, pivní etikety a rodinné fotky.

„Unikátní dílo nemá obdoby. Propracovaností a upřímností je naprostým klenotem na poli středoevropského neškoleného umění,“ zhodnotil výtvarný projev svého dědy Pavel Forman. Tato zvláštnost jej zaujala natolik, že ji použil i pro vlastní tvorbu. „Detaily jsem digitálním tiskem a malbou dále zpracoval a zasadil do nových kontextů,“ pokračoval Pavel Forman. K práci používá Pavel Forman nástěnnou malbu, šablony, xeroxy, spreje i lepící pásky.

„Pavla Formana rád vystavuji, protože jeho tvorbu sleduji od prvopočátku. Je to umělec, který přesáhl hranice bruntálska a dělá nám čest,“ uvedl výstavu uznávaný fotograf Jindřich Štreit.

Výsledky výtvarného projektu, jež spojuje díla dědy a vnuka si mohou zájemci v Galerii v Kapli prohlédnout nejpozději do 3. dubna.

(zup)