Ve čtvrtek 3. března, začíná třetí letošní výstava s názvem Kraslice, vztahující se k velikonočnímu období. Polské kraslice malované tradiční technikou zapůjčené ze sbírek Muzea Wsi Opolskiej w Opolu budou návštěvníkům pro inspiraci k vlastní velikonoční tvorbě vystaveny až do konce března.

Měsíc duben přinese příznivcům umění hned tři výstavy, a to sochy a objekty sochaře Pavla Doskočila a grafiku malíře, filozofa a člena skupiny PIANO Rudolfa Rouska, vernisáž jejich děl proběhne 2. dubna. O tři dny později, 
5. dubna, se k nim přidají fotografie ze sbírky rýmařovského muzea od místního fotografa Jaroslava Němce. Všechny výstavy potrvají až do prvního května.

Tři mladí umělci a přátelé, kteří vystudovali Umělecko-
-průmyslovou školu v Praze, představí poté 7. května své obrazy, sochy, design a objekty. Díla Heleny Sequens, Adama Stanka a Veroniky Slámové vystřídá 2. června další výstava, na které se podílelo několik místních lidí.

Návštěvníci se mohou prostřednictvím vystavených fotografií zachycujících prostředí sociálních zařízení rýmařovské Diakonie, dozvědět nové informace o Rýmařově. Vzpomínková výroční výstava dokumentů a fotografií kněze Františka Vaňáka, který zemřel v roce 1991, proběhne od 28. června do 27. července.

Souběžně zde mohou návštěvníci zhlédnout výstavu rýmařovského fotografa Bohumila Švédy a také kresby zesnulého Zdeňka Přindiše.

Další z vernisáží, která představí velkou výstavu výtvarníků volného Sdružení umělců Octopus za hudebního doprovodu pražské kapely Noční pták, proběhne 30. července, výstava pak potrvá až do 28. srpna.

Sochy a objekty dvou naivních sochařů z Polska, Jana Koloczeka a Stanislawa Majewskiho se v muzeu objeví od 1. do 27. září. Na počátku září výstavu doplní ještě fotky, dokumenty a vzpomínkové předměty na událost odsunu sudetských Němců. V září má Muzeum Rýmařov prozatím poslední stanovený plán výstav, termíny dalších akcí až do konce roku doplní během jara.

Miriam Opletalová