Svá díla zde představuje deset výtvarníků z opavských výtvarných skupin X a Ita, kteří se zúčastnili letošního týdenního letním plenéru v Malé Morávce. „Je to nejen příležitost výtvarně se vyjádřit, ale také se setkat, sdělit si dojmy konfrontovat názory na život a tvorbu a prožít tak krásný týden bohatý prací i sdílením,“ řekl jeden z účastníků plenéru a výstavy Rostislav Herrmann z Opavy.

Na pořádání letního plenéru i výstavy měl významný podíl obecní úřad. „Je to snaha zapojit místní lidi do kulturního dění. Chceme všem dokázat, že jsme ochotni a schopni upořádat i takovou náročnou záležitost a dokázat návštěvníkům a turistům, že sice žijeme na vesnici, ale kulturní dění nám v žádném případě není cizí,“ uvedl starosta Malé Morávky Ondřej Holub.

Už v příštím roce chtějí v Malé Morávce nabídku kulturních akcí podstatně rozšířit a uspořádat v obci kulturní léto. „Máme tady mimořádně zajímavé výstavní prostory v Schindlerově stodole a chtěli bychom je pro pořádání výstav nabídnout zejména výtvarníkům, kteří mají k našemu regionu nějaký vztah,“ doplnil starosta Ondřej Holub.