„Jsou to v životě náhody. Loni v červnu se vdávala moje neteř Jitka a mezi svatebními dary byl jeden moc zajímavý obraz. Byl plný poezie, pohody a zářila z něho radost. I technika malby na hedvábí byla velmi profesionálně zvládnutá,“ řekl Luděk Pavézka. Galerista na obraze obdivoval nejen linie čar, střídání barevných ploch, které se na podkladu rozpíjely a přecházely v jiné valéry a odstíny, ale líbil se mu také námět.

„Když jsem se od Jitky dozvěděl, že obraz malovala paní učitelka z Olomouce, požádal jsem ji, aby nabídla paní Krejčířové možnost prezentace svých hedvábných pohádek u nás v Karlovicích,“ sdělil Pavézka a pokračoval: „Chtěl jsem po výstavě dřeváčků paní Richterové pokračovat v prezentaci umělecké tvorby lidí, kteří prostřednictvím svých výtvorů chtějí potěšit ostatní kolem sebe.“

Marie Krejčířová studovala na pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor se zaměřením na národní školu a výtvarnou výchovu. Absolvovala i výtvarný obor na Základní umělecké škole v Olomouci. Kurz malování na hedvábí ji zaujal natolik, že se této činnosti začala věnovat profesionálně. „Tato činnost dokáže člověka uklidnit a stát se tak příjemnou terapií ze školního shonu,“ řekla Krejčířová.

Vernisáž výstavy Marie Krejčířové s názvem Hedvábné pohádky se uskuteční v sobotu 14. března v 17 hodin.

(zup)