Originální výstava není přímo pod širým nebem, zájemci musí z ulice udělat několik kroků do jedné ze čtyř vybraných restaurací v Žižkově a Zlatohorské ulici ve Vrbně.

„Přijdete do restaurace a v každé budete mít stůl s alby různých velikostí. Dáte si kávu a můžete si listovat a prohlížet fotografie a další dokumenty,“ popsal netradiční výstavu předseda Spolku Přátel Vrbenska Karel Michalus.

Pořadatelům se podařilo shromáždit na dva tisíce fotografií a spoustu dokumentů. Pomohli také místní spolky, sportovci, cyklisté, horolezci a hasiči.

Příjemným překvapením třeba pak bylo zjištění, kolik má Vrbno pod Pradědem třeba sportovních mistrů světa a Evropy. S některými se lidé potkají při slavnostní vernisáži.

„Zahájení Výstavy na ulici bude v sobotu 26. května na SKI Aréně v restauraci Andělka v 15 hodin s našimi hosty a cimbálovou muzikou Slanina,“ pozval první diváky Karel Michalus.

V restauraci Andělka je výstava zaměřená na sport ve Vrbně pod Pradědem. O kousek dál v penzionu U Hradilů je tématem výstavy zase historie slezské kuchyně.

Hotel Centrum Stone představí průmyslových sto let na Vrbensku. V kavárně U Nás ve Zlatohorské ulici zase diváci uvidí proměny života na Vrbensku. V těchto podnicích bude netradiční výstava k vidění až do prvního září.

Následující den se přesune do vrbenského střediska Střecha. Tam si budou moci diváci prohlédnout vše pěkně pohromadě.