Právě to bylo prací výtvarnice Muzea v Bruntále Kateřiny Košnovské Járkové. V malé výstavní síni bruntálského zámku mohou nyní lidé navštívit výstavu věnovanou její památce, nazvanou Galerie snů.

Uvidí její pozvánky, katalogy a další grafické práce. To vše chystala, aby představila výstavy druhých umělců.

„My jsme ji znali jako výbornou grafičku a taková je i výstava, kterou jsme si dovolili připomenout její patnáctiletou spolupráci s Muzeem v Bruntále. Já jsem s ní spolupracoval od počátku, co nastoupila, a byla to spolupráce doslova příkladná. Co jsme si řekli, tak vždy bylo na sto procent uděláno a vždy skvěle, ať to byly pozvánky, instalace nebo nějaká knížka. Také jsme se občas setkávali jako přátelé," zavzpomínal fotograf a kurátor výstav Jindřich Štreit při zahájení výstavy.

„Jsme tu proto, abychom si ji připomenuli jako grafičku a představili výběr toho nejlepšího, co Kateřina pro muzeum dělala. Každá grafika, každá pozvánka byla vždy perfektně graficky zpracovaná, výborně vybrané písmo a vždy dokonalý tisk. Opravdu byla radost s ní spolupracovat, a to nejen na pozvánkách, ale i na instalacích a přípravě programu, aby ta výstava měla patřičný dopad," vzdal Jindřich Štreit hold Kateřině Košnovské Járkové.

Byla dcerou významného krnovského umělce a malíře Jindřicha Goly a bylo jen smutnou souhrou osudu, že oba zemřeli ve stejném roce – roku 2012.