Od prvního zářijového dne je v zadním salonku Bauerovy kavárny v Krnově k vidění výstava fotografií s poetickým názvem Krnov a blízké okolí pod taktovkou slunce a měsíce. Fotograf Jindřich Kadlčík vystihl různá roční období krajiny kolem Krnova jako malíř, který si hraje se světlem a barvami.

Výsledek je opravdu obdivuhodný. „Na první pohled poznáte kvalitu provedení. Je neskutečné, jak tohle může někdo nafotit. Je to prostě krása,“ ocenil práci Jindřicha Kadlčíka jeden z návštěvníků krnovské kavárny Josef Skopalík, který se fotografování sám aktivně věnuje. Bauerova kavárna je známá svou vstřícností k umění, tato výstava je v pořadí už třetí, kterou mohli její návštěvníci zhlédnout.

„Je to vlastně pomoc umělcům, protože nám taky hodně pomohli,“ uvedl provozovatel kavárny Rudolf Čada. Pravdivost jeho slov si mohou návštěvníci ověřit na každém kroku v netypickém interiéru, který je dílem hned několika známých umělců. Kavárník Rudolf Čada dává příležitost i neznámým lidem. „Jindřich Kadlčík za mnou přišel sám a ukázal mi svou tvorbu. Kromě toho, že se mi líbily fotografie, mě zaujal i jeho životní příběh. Bojuje totiž s Parkinsonovou chorobou a bojuje právě uměním,“ řekl Rudolf Čada.

A proč si Jindřich Kadlčík vybral zrovna Bauerovu kavárnu? „Studoval jsem architekturu, a mám proto cit pro vzácné budovy. Bauerova kavárna je krásná sama o sobě a její útulný interiér ji úžasně doplňuje,“ podotkl autor výstavy. „Moje fotografie jsou inspirované motivem barevného světa. Jsou to barvy, které vidím v Krnově a snažím se je zachytit a předat ostatním. Prostředí Bauerovy kavárny je pro ně ideální,“ uzavřel Kadlčík.