Expozice je nainstalovaná na zdech schodiště a nese název Barevný Krnov. Fotografie zobrazující krnovská zákoutí, upravené technikou posterizace, zdobí prostory knihovny od 1. dubna do konce května.

„Jako rodilý Krnovák mám rád Krnov, proto pořádám tuto výstavu. Můžete zde vidět záběry našeho města, kterých je kolem stovky. Vždy jsem toužil udělat něco jiného, než ostatní, kteří jen fotí Krnov odshora dolů, takže jsem to udělal technikou posterizace.

Za svůj život jsem se u ní setkal s velkým ohlasem i kritikou, proto mě lákalo ji vyzkoušet," řekl fotograf Jiří Sebera.

„Tato technika se dělá v počítači, kdy se ve fotografii převrátí barvy a upravují tvary objektů. Už během focení musím mít jasnou představu, jak bude ve finále fotka vypadat, které barvy se projeví, které naopak ne, které se potlačí, atd.

V počítači to pak už jen doladím dle svých představ a někdy jsem i překvapen, co ten počítač s tím udělá a pokud se mi to líbí, nechám to tak," popisoval svá vystavená díla Jiří Sebera. Návštěvníci, kteří si jdou do knihovny půjčit knihu nebo ji vrátit, se při chůzi po schodech často na chvíli zastaví a expozici si se zaujetím prohlédnou.

„Před pár měsíci jsem se s panem Seberou domluvil, že bude u nás pořádat výstavu. Chtěl jsem návštěvníkům představit něco zcela nového a styl jeho fotek tomu odpovídá. Pan fotograf u nás vystavoval poprvé a doposud se ke mě donesly samé pozitivní ohlasy. Mnozí návštěvníci byli technikou mile překvapeni," vyjádřil se k výstavě ředitel Městské knihovny v Krnově Petr Cestr.