V květnu 2007 byla Ewa Farna vycházející hudební hvězdou, idol mnoha teenagerů a nositelka ceny Český slavík Mattoni 2006 za objev roku.

V krnovském klubu Kofola odehrála vynikající koncert, který znalce šokoval profesionální kvalitou zpěvu i vysokou úrovní doprovodné kapely. Všichni žasli, jak čtrnáctiletá školačka dokáže pracovat s publikem a oslnit ho svou přirozeností.

Po tomto prvním koncertě se Ewa Farna do Krnova ráda vracela, a vždy našla v klubu Kofola nadšené publikum.

O víkendu se v krnovském kině Mír hraje dokument „Ewa Farna 10: Neznámá známá“. Film mapuje 10 let zpěvaččiny kariéry a také přípravy na její jubilejní koncert.

Kolem této události se také původně mělo točit dějství celého dokumentu, ale po dlouhých deseti letech se zpěvačka nečekaně rozešla se svým managementem a poslední singly si navíc vydala pod vlastním vydavatelstvím.

Postavila se více na vlastní nohy a ze slečny se stihla stát vdanou paní. Tento dokument mimoděk potvrdil pravidlo, že nic nepíše lepší scénář, než život sám.

Nechá diváky zlehka nahlédnout do zpěvaččina soukromí a svým zpracováním zaujme i ty diváky, kteří nejsou členy fanklubu Ewy Farne.

Jelikož zpěvačka je stejně oblíbená v České i v Polské republice, také film byl určen pro český i polský trh. Je dvojjazyčný s českými a polskými titulky.