O víkendu 21. a 22. srpna 2010 proběhl 15. ročník Hodokvasu rytíře Kobylky na hradě Sovinci. Tento tradiční řemeslný jarmark se postaral o ukázky již starých hradních řemesel, které jsme mohli zhlédnout po celou dobu průběhu akce.

Veškeré historické ukázky, pohádky a příběhy probíhaly na pátém nádvoří, kde bylo také pro návštěvníky připraveno krásné posezení. Už od vstupní brány na hrad Sovinec se rozprostíraly stánky se spoustou věcí pro domácnost, ale také pro občerstvení. Časové pauzy nabitého programu byly vyplněny country hudební skupinou Tolik, která hrála spoustu známých skladeb.

Sobotním večerem zavládlo vystoupení kejklířů a šermířů, ale také ohňová show. Závěrem celého večera byl velmi překrásný ohňostroj, který ukončil celý sobotní hodokvas. Nedělí opět vládl středověký program, který pak byl úplně zakončen v odpoledních hodinách.

Určitě se všem návštěvníkům celá akce líbila a teď se už všichni těší na další akce, které připraví historická posádka hradu Sovinec ve spolupráci s muzeem v Bruntále. ,,Hodně se mi tu líbí. Nejvíce se mi líbilo představení šermířů a kejklířů, ale také večerní ohňová show,“ řekl mladý návštěvník akce Vojta.

Radek Vráblík