Tentokrát se o výstavní prostory podělí ostravská skupina Jurský park s hostem Ladislavem Steiningerem. Dalšími vystavovateli budou fotografové, ty domácí doplní hosté z Polska. Vernisáž propukne v 17 hodin, výstavy pak potrvají do konce října.

S pracemi studentů výtvarné školy Ave art Ostrava už se místní publikum mohlo setkat několikrát. Do linhartovského zámku se však tentokrát nastěhují jejich pedagogové, kteří společně pracují ve skupině s názvem Jurský park. „Podle vyjádření člena výtvarné sdružení si tak říkají proto, že pocházejí z různých míst Ostravska, jejich umělecká tvorba se liší technikami a členové se pohybují ve věku od dvaceti do šedesáti let. Je to prostě takový výtvarnický pelmel, tedy Jurský park,“ prozradil o svých hostech Jaroslav Hrubý, neúnavný organizátor linhartovských akcí.

Herman, Sedlík, Vavrečka, Pala, Maruscáková, Hudeček, Hermanová, Witasek a další členové uskupení Jurský park vystaví malbu, grafiku i keramiku. jejich hostem se svými pracemi stane známý krnovský výtvarník a také pedagog Ladislav Steininger.

Pro skupinu Jurský park vyhradili Linhartovští hlavní výstavní sál. Do prvního patra se nastěhují hosté z Polska, fotografky Violetta Siedlaczek a Dorota Romik, členky Opolského sdružení fotografů. Jejich žensky poetickou fotografii pak v přízemí doplní Martin Folta a Vojtěch Pořízek z Ostravy. Jejich objektiv zakonzervoval zase typická zákoutí své domoviny, tovární haly a opuštěné prostory. Výstavy doplní stálé zámecké expozice a potrvají až do konce října. Veřejnosti jsou běžně přístupné v otevíracích dnech zámku, tedy o víkendu.

Dita Voznicová