Dvoudenní festival si pro fanoušky tvrdé hudby připravili pořadatelé Heraltické sbíječky na 27. a 28. srpna v areálu MSK motor ve Velkých Heralticích. Pořadatelům se podařilo zajistit legendární kapelu Debustrol a další velmi známé kapely včetně několika revival spolků.

Hlavním tahákem je festivalu bude legendární hydra Debustrol, která hudební pódia brázdí již více než dvacet let po vydání demosnímku Vyznání smrti. Fanoušci tvrdé hudby se tak mohou těšit na historicky první show této legendární smečky kolem Kollinse v našem regionu.

Neméně zajímavé vystoupení čeká na příznivce v podobě doom metalových Silent Stream Of Godless Elegy, kteří svou hudbu prokládají výraznými slovanskými prvky. Kapela nedávno dokončila práci na následovníku vydařeného EP Osamělí. Nové album by pak mělo vyjít na podzim letošního roku. Známých jmen je však mnohem více.

Diváci jistě uvítají death/grindovou sebranku Melancholy Pessimism, pořádající kovotepce Insane, krnovské obrodilce Tartaros, technické Bethrayer či Greedy Invalid. V záplavě kapel nebudou chybět také revival kapely AC/DC, Nightwish nebo Motorhead. Začátek festivalu je plánován na páteční patnáctou hodinu, pořadatelé zajistili možnost stanování přímo v areálu. Vstupné na oba dny činí pouze 250 Kč, sobotní lístek je k mání za 150 Kč.

(vlk)