VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velikonoční jarmark střední školy Slezské diakonie se vydařil

/FOTOGALERIE/ „Háčkovaní zajíčci byli hned pryč, ale ještě máme šité, s těmi nám pomáhala paní učitelka, tady jsou ještě ovečky a další věci,“ představila nabídku velikonočního jarmarku Veronika.

22.3.2018
SDÍLEJ:

Velikonoční jarmark střední školy Slezské diakonie se vydařil: líbili se háčkovaní a šití zajíčci i ovečky z plstiFoto: Deník / Mathiasová Gabriela

Žáci Střední školy Slezské diakonie v Krnově na Hlubčické ulici představili včera v prostorách školy výsledky své práce.

Velikonoční dekorace vyráběli už od Vánoc v předmětu praktické činnosti.

„Vánoční a velikonoční jarmark pořádáme ve škole pravidelně, chodí se podívat děti z okolních základních škol a samozřejmě rodiče. Výstavka je prodejní, výtěžek půjde zase na nákup materiálu,“ doplnila svou žákyni Nela Popovičková, která ve škole učí několik předmětů.

Včerejšek byl také dnem Downova syndromu, školu navštěvují dva žáci s Downovým syndromem, velikonoční jarmark si ale zrovna užít nemohli, protože oba chyběli.

DEN DOWNOVA SYNDROMU: 21. BŘEZEN

„Jsou to žáci z naší základní školy speciální, chlapec a dívka, kteří pokračují ve vzdělávání u nás. Jsou velice šikovní a do školy chodí rádi. Prohlubují si hlavně sebeobslužné činnosti, umí dávat věci do pračky, uklízet nádobí, oba jsou z rodin, kde rodiče pracují, takže jejich pomoc v domácnosti oceňují,“ pochválila děti s Downovým syndromem pedagožka.

Chodíte také do školy rádi? Ptám se přítomných „prodavačů“, kteří stojí za lavicemi s nabídkou? „Ano,“ říká dvacetiletá Veronika, která do školy dojíždí z Hlinky.

„Mám ráda rodinnou a hudební výchovu a vaření, ráda teď zpívám píseň Jaro, paní učitelka nám k tomu hraje na kytaru,“ doplňuje.

„Já mám rád rodinnou výchovu. Učíme se různé věci a můžu pak doma se vším pomáhat. Pomáhám rád,“ přidává se devatenáctiletý Jaroslav z Třemešné.

„Já se nestačím divit, to jsem ani nevěděla,“ usmívá se paní učitelka.

KDO LÉPE VYŠÍVÁ

Jarmark byl otevřen od 9. V 10 hodin je výrobků na prodej ještě dost, ale ubývá jich.

„Minule jsem si koupila deset kraslic a měla jsem o výzdobu postaráno, dnes se mi tady líbí ovečka, připnu si ji jako brož,“ potěšila žáky svým zájmem o výrobky pedagožka Jana Češková, třídní 9. třídy základní školy.

Ovečky vyšívali chlapci, následuje krátký spor, kdo umí lépe vyšívat, jestli kluci nebo holky. Kluci ale vyráběli i dřevěnou dekoraci malé chaloupky pro slepičky.

„Je to z bedniček od zeleniny,“ vysvětlila pedagožka školy Jitka Tošenovská, která už má plány, čím se budou žáci zabývat po Velinocích.

„Půjdeme na pozemky, kde máme pařeník a záhonky, už si pěstujeme papriky, rajčata ze semínek. Zeleninu využijeme v předmětu příprava pokrmů,“ vysvětluje.

„Měli jsme i dýně, dělali jsme polévky, hranolky a také zapečenou dýni s mletým masem,“ naváže Lucie, jedna z žákyň, a pohotově přidá celý recept na tuto pochoutku.

Hned se ale obrací na svou zákaznici, která má plné ruce zakoupených výrobků.

„Vy to ani nemáte jak vzít, musíte si ještě koupit tašku,“ prokazuje obchodnického ducha Lucie.

Zdá se, že ona ani její spolužáci se ve světě neztratí.

Autor: Gabriela Mathiasová

22.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 15 390 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Aktivizační pracovník. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15390 kč, mzda max. 25100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI – AKTIVIZAČNÍ PRACOVNÍK, • místo výkonu práce: Domov pro seniory Vrbno, p. o. , Mnichov 262, 793 26, Vrbno pod Pradědem., • úvazek: 1,0, • platové zařazení: 6. – 7. platová třída (od 15390,- Kč až 25100,-Kč) + zákonné, příplatky, Požadavky, • dosažení věku 18 let, • minimálně úplné střední odborné vzdělání s maturitou, • bezúhonnost, • schopnost empatie a komunikace s uživateli, • schopnost samostatné práce, pečlivost, spolehlivost, flexibilita, tvořivost,, kreativita, • průběžné vzdělávání, kurz, • práce na PC, Charakteristika vykonávané práce:, • zabezpečuje aktivizační činnosti v zařízení směřující k rozvíjení osobnosti, zájmů,, znalostí, tvořivých schopností uživatelů (nácvik motorických, psychických a, sociálních schopností a dovedností uživatelů, provádění volnočasových aktivit), • velmi dobré komunikační a organizační schopnosti, • zabezpečení socioterapeutických činností, • organizuje informační besedy, tematické přednášky, čtení knih, soutěže,, hudební představení, podílí se na pilotních projektech organizace, výlety a, příležitostní akce pro uživatele sociálních služeb apod., • řádné vedení záznamů o pracovní činnosti, Písemná přihláška zájemce musí obsahovat tyto náležitosti:, • jméno, příjmení uchazeče, telefonní kontakt, • datum a místo narození uchazeče, • státní příslušnost uchazeče, • místo trvalého pobytu uchazeče, • datum a podpis uchazeče, K přihlášce je nutno doložit tyto doklady:, • strukturovaný životopis, • výpis z evidence Rejstříku trestu ne starší 3 měsíce,, • ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, • motivační dopis, • souhlas se zpracováním osobních údajů – materiály budou v případě splnění všech představ podstoupeny pro výběrové řízení na tuto pozici., Nástup možný: dle dohody., Materiály zasílejte online do 11. 5. 2018 na adresu: reditel@dps-vrbno.cz., Z : 23.4.2018. Pracoviště: Domov pro seniory vrbno, příspěvková organizace, 793 26 Vrbno pod Pradědem. Informace: Jan Vavřík, +420 554 752 227.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč

Prodavači v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: místo výkonu práce : Dvořákův okruh 7, Krnov, Vyhrazeno jen pro OZP !!!, Požadavky: samostatnost a odpovědnost, Náplň práce: prodej, přejímka a vybalování zboží, úklid pracoviště, od 5 - 13hod. a od 13 - 20hod., Možný plný nebo zkrácený úvazek 20-40 hod, prémie., Hlásit se na telefon 608 811 703, Z : 7.2.2018 A : 24.4.2018. Pracoviště: Jindřich jandík - pracoviště krnov, Dvořákův okruh, č.p. 325, 794 01 Krnov 1. Informace: Jan Jandík, +420 608 811 703.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 17 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Změna provedena dne 21.10.2016, místo výkonu práce : Krnov, Revoluční 49, příjemné vystupování, bezúhonnost, praxe výhodou, hlásit se na tel. č. 775872835 / po - pá vždy od 9.00 do 15.00 hodin /, Z : 20.6.2016 A : 23.10.2017 A : 24.4.2018. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - pracoviště krnov, Revoluční, č.p. 958, 794 01 Krnov 1. Informace: Škubalová, +420 775 872 835.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 17 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Změna provedena dne 21.10.2016, místo výkonu práce : Bruntál, Zeyerova 11, příjemné vystupování, bezúhonnost, praxe výhodou, hlásit se na tel. č. 775872835 / po - pá vždy od 9.00 do 15.00 hodin /, Z : 20.6.2016 A : 23.10.2017 A : 24.4.2018. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - pracoviště bruntál, Zeyerova, č.p. 1932, 792 01 Bruntál 1. Informace: Škubalová, +420 775 872 835.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vládní návštěva Moravskoslezského kraje, 25. dubna 2018 - zastávka v Gutech, u místa kde vyhořel Kostel Božího Těla. Premiéra Andreje Babiše a ministry společně s hejtmanem Ivo Vondrákem doprovázela i starostka Třince Věra Palkovská.
AKTUALIZOVÁNO
133

Vládní návštěva v kraji skončila. Kam Babiš s ministry zamířil? Podívejte se!

"Co nesežere kůrovec to povalí vichřice." Holiny v okolí obce Petrovice.
28

Poslanci pošlou do lesů na sever Moravy inspekci. Stav je katastrofální

Krnovští gymnazisté uspěli v Biologické olympiádě

Nedávno se ve Středisku přírodovědců v Ostravě sešli nejlepší biologové moravskoslezských středních škol, aby poměřili své znalosti v krajském kole Biologické olympiády. Hlavním tématem obou kategorií byly odpady v přírodě.

Pozor na kola! Zámek nestačí

Kola zmizela v minulých dnech ze stojanů i ze sklepa. Jen minulé úterý řešili policisté tři krádeže.

Dobrovolník Ondřej už více než rok pomáhá Jiřímu

Na začátku byla touha dělat něco užitečného. A tak se osmatřicetiletý Ondřej z Krnova stal dobrovolníkem.

Ministr Brabec: S další miliardou na kotle zmizí z ovzduší tuny a tuny prachu

/ROZHOVOR/ Ministr životního prostředí v demisi Richard Brabec v úterý na krajském úřadě v Ostravě uzavřel dobrovolnou dohodu s Třineckými železárnami a Moravskoslezským krajem, která by měla přispět ke zlepšení ovzduší v regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT