Pořadatelé mají přislíbenou účast prodejců nejrozmanitějšího zboží, od keramiky, přes koření až po sklenění kraslice. Velikonoční atmosféru navodí ukázky pletení košíků a pomlázek, zdobení vajíček nejrůznějšími technikami, malování na textil a paličkování.

Pro milovníky dobrého jídla a pití je připraveno občerstvení ve slovenské kolibě, domácí zabijačka a uzeniny, valašské frgály, grilované speciality, různé druhy sýrů a nápojů, sladkostí a dalších dobrot. Pro ty nejmenší je připravena jízda na dětském kolotoči.

Návštěvníky uvítá v 9 hodin před zámkem svým koncertem Městský dechový orchestr. V následující hodině vystoupí na nádvoří děti z mateřských a základních škol Na 10. hodinu je připraveno Velikonoční soutěžení. Agentura Rytíři a lapkové z Vítku připravila pro děti soutěže inspirované lidovými zvyky z celé naší republiky i ze zahraničí, jako jsou třeba řehtačkové závody, vymetání komínů, bílení a mnoho dalších.

Před polednem opět zahrají a zazpívají děti. Pak si převezmou ceny vítězové soutěže Bruntálská kraslice 2011. Odpoledne vystoupí další dětské divadelní a pěvecké soubory. Program bude pokračovat koncertem skupiny Nic moc z Horního Benešova.

Pro všechny návštěvníky je připravena zámeckém sklepě výstava soutěžních kraslic a velikonoční dílna. Zde si mohou malí i velcí ozdobit vlastní kraslici či vytvořit jinou velikonoční výzdobu. V rámci symbolického desetikorunového vstupného bude zpřístupněna i expozice Příroda Bruntálska. Projít si lze i celou zámeckou expozici, rovněž doplněnou jarní výzdobou. To už za plné vstupné.

(red)