Čajovna má ve svém inventáři jako kuriozitu plně funkční ruský samovar, ve kterém se uvaří extrasilný čaj magorák, a ten si pak každý zájemce zředí vodou podle své chuti.

„Hosté, kteří pamatují akce Svazu československo – sovětského přátelství, z pochopitelných důvodů samovar příliš v oblibě nemají a mladí zase netuší, k čemu takový samovar vlastně slouží. Naši hosté si objednají samovar tak jednou za rok. Když jsem přemýšlel, k čemu náš samovar využít, napadlo mě nacvičit pár písniček na balalajku a připravit komponovaný pořad inspirovaný legendárními Večery u samovaru,“ vysvětlil Jan Kuba, který si pro tuto příležitost kromě balalajky obstaral i stylovou čepičku ťubetějku.

„Chtěl jsem mladé generaci na základě vlastní zkušenosti vysvětlit pocity školáka, který se musí učit z čítanky plné komunistické propagandy. Sehnal jsem Revolver revue, který otiskl nejznámější didaktické povídky a básničky z éry reálného socialismu. V nich se mladý čtenář například dozví, co to je pětiletka, jak se poznají úderníci nebo proč soudruzi prožívají vzrušení při návštěvě Stalinova rodného domu. Pro starší je v takové literatuře kus nostalgie, protože řada z nás si školní básničky o milicionářích, komsomolcích, krásných továrnách, šťastných dělnících, Leninovi, Gottwaldovi, Vítězném únoru i VŘSR pamatujeme dodnes. Chtěl jsem také všem připomenout, že kdyby nedošlo v roce 1989 ke změnám, asi bychom dodnes plnili pětiletky a četli ódy na SSSR,“ popsal Jan Kuba svůj vztah k socialistické literatuře.

Druhou část večera tvořily povídky sovětských autorů, které bylo možné publikovat až po rozpadu Sovětského svazu. Jedna například vypráví o tom, jak se Stalinovi udělala díra na ponožce. Generalisimus si nechal zavolat ministra průmyslu a přikázal mu za trest až do konce života nosit ponožky s dírou na patách. Lavrentiji Berjovi nařídil dohlížet na to, zda mladý ministr Stalinovo nařízení dodržuje. Pointa příběhu je o tom, že tento člověk nosil děravé ponožky i po Stalinově a Berjově smrti, nosil je za Chruščova, za Brežněva, během glasnosti a přestavby, a pokud nezemřel, chodí v nich dodnes.