Dobrý časy tak pokračují, Václav Neckář může dále těšit své fanoušky, třeba s písní Bejvávalo. Mezi jeho další známé písně patří Ša-la-la-la-li, Miluju a maluju a Čaroděj dobroděj.

Život zpěváka ohrozila v roce 2002 mrtvice, před pěti lety se ale vrátil na scénu s vánoční písní Půlnoční, kterou natočil se skupinou Umakart. „Nekonvenční podání písní, lehkost i jistá hravost a nadhled, to je to, díky čemu se stal Neckář nezapomenutelným. Jeho klasické hity neztrácejí svou působivost ani po letech," uvedla zpěvákova promotérka Karla Sluková.

Václav Neckář se narodil 23. října 1943 v Praze, v letech 1968 až 1970 byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids.

Václava Neckáře ale známe také jako herce – proslavil se především rolí ve filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Hlavní role hrál ale i ve filmech Skřivánci na niti a pohádce Šíleně smutná princezna. Nazpíval písně k filmům Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka nebo Páni kluci.

V Krnově zpěváka doprovodí skupina Fiha. „Fiha je česká poprocková hudební skupina. V roce 2010 se stali objevem roku v anketě Rockaréna. Na podzim 2010 vydali svůj první klip Angry. V lednu 2011 vydali vlastním nákladem debutové album We Are Angry. So What?! Jejími členy jsou Filip Rácz – kytara, zpěv, Dalibor Hopp – basová kytara, vokály, Ondřej Zahuta – klávesové nástroje, vokály, Erik Rácz – bicí," uvádí Wikipedie.

Koncert začíná v klubu Kofola ve 20 hodin, vstupenky stojí 280 korun.

Gabriela Mathiasová