Zahřívací kolo návratu k tradiční nabídce si v uplynulých víkendech odbyl krnovský klub Kofola komorními akcemi. Na skutečný start do nové sezony se chystá v sobotu 18. září koncertem skupiny Nightwork.

„ Myslím, že letošní podzimní nabídka klubu je hvězdami domácí i světové hudby skutečně nabitá. Já jsem se snažil pro diváky zajistit to nejlepší, doufám, že mou práci ocení svou spokojeností a návštěvou pořadů,“ vyznal se provozovatel prestižního klubu Kofola, Martin Hradečný. První skutečný podzimní koncert tedy už stojí za dveřmi a jeho aktéři, přes svou současnou popularitu, přijedou do Krnova poprvé.

„O koncert této skupiny jsem usiloval už dlouho, ale zatím nám nevycházely termíny vzhledem k jejich vytížení v jiných projektech, například v divadle,“ přiznal Hradečný. Skupina Mladá skupina Nightwork se zpěvákem Vojtěchem Dykem se do širokého povědomí dostala především svou písní Globální oteplování.

Její videoklip pak rozpoutal vášnivou diskusi. Skupina vznikla před pěti lety a zlé jazyky tvrdí, že důvodem jejího zrodu byla záminka k záškoláctví. Dnes se její songy objevují i ve filmu, jeden z nich zazněl například ve veleúspěšném snímku Ženy v pokušení. Kapela ve své tvorbě mixuje prvky taneční hudby a sedmdesátkové disco funky, inspiruje se i písněmi s africkými a jihoamerickými motivy, předvádí v osobitém podání známé hity jako Včelka Mája či Diskopřípěh. Hlavní filozofií kapely je bavit posluchače energickou muzikou, maximálně využít a propojit hudební i hereckou složku.

Zpěváka a improvizátora Vojtu Dyka, člena činohry Národního divadla doplňuje druhý vokalista a jediný tanečník stylu a la Tarantula František Soukup. Zbytek tvoří kytarista Jakub Prachař, klávesista a zpěvák Jan Maxián, basák Jakub Antl a bubeník Ondřej Sluka.

Dita Voznicová