Do karlovické Art Galerie penzionu U Řeky se chystá v sobotu 17. května přijet Věra Kovářová z Rejchartic u Šumperku. V galerii vystavovala autorka již před osmi lety a šlo o vydařenou záležitost.

„Tvoří nádherné barevné litografie. Její tvorba je nezaměnitelná, ať se jedná o náměty nebo výtvarné provedení. Jistě bude zajímavé se na její tvorbu podívat opět po letech," prohlásil galerista, designer a výtvarník, akademický sochař Luděk Pavézka. O autorce galerista dále prozradil, že jde o absolventku výtvarné katedry pedagogické fakulty olomoucké univerzity, dobře známá je v Šumperku, kdysi tam začínala hustou černou kresbou tuší.

„S ní humorným a někdy až poťouchlým podtextem komentovala sny a kolize vzájemného soužití osob rozdílného pohlaví," popsal dílo galerista Pavézka. Figury Věry Kovářové se nořily ze spletitých vegetací a podobně spletité příběhy laškovných střetů v jejích obrazech hrají dodnes významnou a snad i hlavní roli.

„Oproštěně řídká lineární kresba, většinou omezená na jedinou figuru a její typické atributy, nikdy Věře Kovářové úplně nevymizela," dodal galerista. Vernisáž začíná v Karlovicích v sobotu v 17 hodin, samotná výstava potrvá do 18. července. Tehdy autorku vystřídá v galerii malířka Silvie Janotta Forsyth z Velké Bystřice.