Malířka a cestovatelka Hana Mikulenková své zážitky z Bali dokáže vyjádřit slovy i barvami. Tropický ráj ji přitahuje svými barvami, sluncem a pohodovými lidmi, kteří nikam nespěchají.

Hana Mikulenková je absolventkou Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě (studium ukončila v roce 2011). Během studií oboru malba absolvovala zahraniční stáže na univerzitách v Soluni, Salvadoru a v Lisabonu. Patří mezi velmi aktivní autorky. Má na svém kontě řadu domácích i zahraničních výstav. Hanu Mikulenkovou můžete znát také jako kurátorku, která působila v ostravské Industrial Gallery. Před časem jste se vrátila z exotického Bali, kde jste strávila čtrnáct měsíců. 

Z Ostravy se vrátila na rodné Valašsko, a pronajala si ateliér v Rožnově pod Radhoštěm. „Kamarádka mi napsala: Hele, ty máš tak ráda Asii, zkus jet na Bali, nabízí tam studijní program. A mně ten nápad přišel úplně mimo, všechno opouštět a zase někde začínat. No a nakonec moje zvědavost vyhrála a já se ocitla na Bali.

Místní jsou hodně ovlivněni hinduismem. Oblíbila jsem si takové ty malé věci, cítit vonné tyčinky, pít kokosové ořechy při západu slunce, jíst ovoce a zajít někam s místníma,“ popsala Hana Mikulenková své pocity a zážitky, které se přeměnily v obrazy.

https://moravskoslezsky.denik.cz/kultura_region/hana-mikulenkova-tvoreni-na-ostrove-bohu-20180718.html