Jde o koncert mezzosopranistky Olgy Machoňové Pavlů a Michaela Pavlů (bas). Na klavír je doprovodí Vladimír Nytra a na housle Václav Holek. Koncert se koná v pátek 29. července v 19 hodin ve velké jídelně lázeňského domu Libuše.

Na programu budou skladby Mozarta, Bizeta, Smetany, Verdiho, Dvořáka a dalších světových skladatelů.

Olga Machoňová Pavlů se narodila v Praze, dnes žije ve Švýcarsku. Hudbu studovala skutečně v širokém záběru, a to klavír, skladbu, dirigování, sbormistrovství a zpěv. V České republice absolvovala konzervatoř v Praze, ve Švýcarsku pak Vysokou hudební školu. Nyní působí Olga Machoňová Pavlů jako dirigentka a zpěvačka (mezzosoprán).

Jako dirigentka se věnuje tvorbě symfonické, operní i sborové. Spolupracovala například se Státní operou Praha, Stavovským divadlem, Národním divadlem v Brně, ve výčtu nechybí ani kulturní instituce ve Švýcarsku.

Michael Pavlů absolvoval svá pěvecká studia ve švýcarském Bernu. Několikrát byl oceněn Švýcarskou kulturní nadací a v současnosti vyučuje sólový zpěv na Hudební akademii v Basileji i na Vysoké hudební škole v Lucernu. Jako sólista uspěšně působil na operních scénách v České republice, ve Švýcarsku i v Izraeli.

Michael Pavlů často vystupuje též jako koncertní pěvec a jeho koncerty a nahrávky jej zavedly do řady zemí.