„Aktivity kolem Týdne pro Zemi a Dne Země probíhají v Krnově už od poloviny dubna. Začaly v základních a mateřských školách ekoprogramy zaměřenými na problematiku odpadů a ochranu přírody, a pokračovat budou především kulturními akcemi,“ uvedl vedoucí Střediska ekologické výchovy Martin Bodešínský.

První kulturní podnik v podobě country bálu pořádá Středisko volného času Méďa zítra, v sobotu 19. dubna, od 20 hodin. Předtančení se ujmou děti z mateřské školky na Žižkově ulici, na podiu se budou střídat dvě kapely. Akci si užijí i tanečníci začátečníci, protože součástí programu je výuka county tanců.

Další akce budou následovat. „Ve čtvrtek 24. dubna proběhne od 14 hodin v koncertní síni Sv. Ducha Dětské slyšení, což je tradiční setkání žáků základních a středních škol s představiteli města a městských organizací. Na ně v 18 hodin naváže Koncert pro stromy, na kterém vystoupí studenti Střední umělecké školy varhanářské a jejich hosté. Dobrovolné vstupné bude věnováno na výsadbu zeleně v Krnově,“ upřesnil Martin Bodešínský.

Týden pro Zemi završí v sobotu 26. dubna Tradiční jarmark na Hlavním náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky lidových řemesel, hry a soutěže pro děti nebo na prodej výrobků z přírodnin. „Nebudou chybět atrakce pro děti jako skluzavka nebo trampolína, jízdy na koni či ukázky agility. Součástí jarmarku bude zábavná akce pro veřejnost podporující a propagující třídění a recyklaci odpadů s názvem Tonda Obal na cestách, kterou připravujeme ve spolupráci se společností EKO-KOM. V doprovodném kulturním programu vystoupí například dechovka Krnovanka, bruntálská kapela La Mesta, Žákovský dixieland ZUŠ Krnov a další,“ popsal část programu Martin Bodešínský.