Projekt vyvrcholí v září letos již druhou česko-polskou poutí ke kostelu na vrchu Cvilín, řekla ČTK mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Město v těchto dnech vydává pro turisty dva propagační materiály. První z nich se věnuje církevním památkám Krnova a stručně shrnuje historii a informace o dostupnosti šesti krnovských kostelů. Druhá publikace je zaměřena na poutní vrch Cvilín, který znalci nazývají perlou Slezska.

Bohatá církevní historie Krnova začíná turisty přitahovat stále více. První česko-polská pouť v poutním kostele Povýšení svatého kříže a Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně přilákala téměř 700 věřících, nejméně stejný počet by měl přijet i na druhou pouť 16. září. "Tři dopolední mše svaté budou v češtině. V polském jazyce bude výklad u zastavení na Křížové cestě a odpolední mše, která začne v 16 hodin," řekla Círová.

Polští poutníci přijedou do Krnova především z Głubczyc a z obcí v těsném sousedství hranice, po mši ještě navštíví rozhlednu na Cvilíně a koncertní síň sv. Ducha. Dotace Evropské unie ve výši 71 000 korun pokryje tři čtvrtiny nákladů projektu, zbytek doplatí město ze svého rozpočtu.