Dnes v pátek 31. srpna od 19.30 hodin se v krnovském divadle očekává herecký koncert pro tři Jany. Kromě zmíněného Jana Třísky zde vystoupí neméně výborní herci Jana Hrušínský a Jan Kačer. Aby těch Janů bylo více, režie inscenace se ujal Jan Hřebejk. Přestože jeho doménou je především film, tentokrát vytvořil vynikající komorní divadelní komedii.

„Jsem moc ráda, že se nám podařilo zprostředkovat Krnovanům tuto výjimečnou divadelní událost. Jan Tříska je nadmíru vytížená osobnost a na zájezdových scénách vystupuje jen velmi sporadicky. Inscenace Kumšt patří navíc k neobyčejně zdařilým a všechny ohlasy jak odborné kritiky, tak diváků, jsou shodně pouze pochvalné,“ svěřila se Marie Žambochová, dramaturgyně krnovského divadla.

Divadelním představení Kumšt pařížské autorky Yasminy Rezy vypráví o třech nerozlučných kamarádech, o životě a schopnosti žít. Postavy hry vedou debaty podobné těm, které často vedeme my sami se svými přáteli. Na povrchu je to duchaplná debata tří lidí o výtvarném umění, ale uvnitř zároveň i hra o mužském přátelství. Autorce se podařilo vytvořit vynikající sondu do světa mužů a jejich vzájemného přátelství, to vše navíc s neobyčejným smyslem pro humor. Všichni, kteří hru viděli, odcházejí z divadle s pocitem, že termín „opravdové lidské hodnoty“ není jen klišé.

Představení je zařazeno mimo předplatné a předprodej vstupenek zajišťuje Informační centrum na Hlavním náměstí.