Kromě příjemného prostředí jesenických lázní návštěvníky čeká představení a ochutnávka regionálních produktů, nabídka minipivovarů a vinařství a herci v dobových kostýmech.

Lidé ochutnají nejen kulinářské speciality z našeho kraje, připravené podle tradičních receptů. Letošní ročník gastrofestivalu je rozšířen také o regionální speciality z Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje a také o producenty z polského a slovenského příhraničí.

Festival rozběhne v devět hodin ranní piknik s moderátory Markétou Hrubešovou a Lukášem Hejlíkem a následná gastroshow Marka Fichtnera a Marcela Ihnačáka.

Hudební doprovod v průběhu celého dne zajistí kapely, vystoupí Mňága a Žďorp, skupina Gorole, cimbálová muzika Radegast a Mirai. V dopoledních hodinách nejen zahraje, ale i zazpívá populární slovenská harmonikářka Vlasta Mudríková. Koncert skupiny Mňága a Žďorp se uskuteční zhruba ve 14.30, koncert skupiny Mirai pak ve 20.30 hodin. Ve 13 hodin proběhne vyhlášení krajských výsledků soutěže „Regionální potravina“ zaštiťované Ministerstvem zemědělství ČR pro rok 2019.

Připravena je například i škola čepování piva, povídání o vínu, seznámení se s asijskou gastronomií, přehlídka automobilových veteránů, velocipédů, čínská medicína a masáže a mnoho dalšího. Akce proběhne na několika místech v Karlově Studánce, hlavní scéna je připravena u lázeňského domu Libuše. I pro nejmenší návštěvníky je přichystána dětská scéna u Letních lázní, která rovněž nabízí celodenní program se spoustou zábavy.

Z Ostravy bude opět vypraven speciální Gastrovlak, z nádraží Ostrava střed vyjíždí v 8.01 hodin, který dorazí do Malé Morávky v 10.30. Gastrofestival dává příležitost svést se vlakem po trati z Bruntálu do Malé Morávky. Z Malé Morávky a také z Vrbna pod Pradědem je zajištěna do Karlovy Studánky kyvadlová autobusová doprava.

Páteční Deník s TV magazínem.