Letošní ročník Eldoráda, který dospěl do „Kristových let“, je věnován dlouholetému sponzoru Tomáši Soškovi, který své kamarády loni nečekaně opustil. Každoročně zdarma připravoval místo pro táboření, stanování a parkování. Třiatřicátý ročník mu je tak věnován jako poděkování a vzpomínka.

Sosnovské Eldorádo začíná v pátek 9. srpna ve 20 hodin tanečním Vandrbálem. Po celý večer bude hrát k tanci i poslechu kapela Country Kavalérie ze Svobodných Heřmanic.

Eldorádo Sosnová 2015

Sobotní přehlídka trampské a country písně začíná ve 14 hodin, na úvod zazní píseň Eldorádo Waldemara Matušky. Jako hlavní host zahraje posluchačům Pavel Dobeš s doprovodem. Dále vystoupí skupiny Zlomeňáci z Břidličné, Smykaři z Krnova, Kelt Grass Band ze Stránského a kapela Kompromis z Opavy, která si v Sosnové zahrála už na prvním ročníku Eldoráda.

Po skončení vystoupení všech kapel a hostů pokračuje program od 20 hodin Country bálem, na kterém zahraje ostravská kapela Šviháci. Diváci se mohou těšit také na ukázku dovednosti v zacházením s bičem. Rovněž bude vyhlášen nejmladší, nejstarší a nejvzdálenější účastník festivalu. Parkoviště a tábořiště v okolí letního areálu v Sosnové je pro návštěvníky festivalu zdarma.

Páteční Deník s TV magazínem.