Mezi českými milovníky minicooperů najdeme také celebrity z oblasti showbusinessu. Pořídil si ho například dirigent, skladatel a všestranný muzikant Varhan Orchestrovič Bauer.

Do Bohušova zase míří milovníci motocyklu Jawa Pionýr, kterému jeho majitelé říkají spíš „pincek“ nebo „fichtl“. V Československu byl „fichtl“ díky své nízké ceně velmi rozšířený. Zapsal se do srdcí mnoha motorkářů, kteří na něm v mládí vířili prach na polních cestách a nedokázali se s ním rozloučit, ani když si pořídili lepší motorku nebo auto. Dodnes spousta „fichtlů“ odpočívá v zaprášených kůlnách a stodolách.

O tom, že stará láska nerezaví, se můžete přesvědčit v sobotu 3. srpna v Bohušově. Majitelé „pincků“ provětrají své miláčky na druhém ročníku Fichtlmánie. Sraz mají v 10 hodin před Hospodou U Gerina. Odtud vyrazí na společnou spanilou jízdu po Osoblažsku. Společný start „kozích dechů“ s kubaturou 50 ccm je zážitek, na jaký se nezapomíná.

Zatímco ve formuli 1 už zrušili modelky s deštníky Grid Girls, na bohušovské Fichltmánii loni pózovaly fotografům s odvážnými piloty Jaw Pionýrů. Po přestávce na oběd v Bohušově ve 13 hodin začíná jízda proti proudu času a ve 14.30 hodin zažijí fanoušci motosportu sprinty dvojic. Diváci žádné vstupné neplatí. V závěru budou vyhlášeny výsledky soutěže o krasavce přehlídky.

Páteční Deník s TV magazínem.