„Tata Bojs nejsou v Krnově žádnými nováčky, naposledy hráli v Kofole asi před třemi roky. Poprvé, jsem pořádal jejich koncert v Krnově, když ještě fungovala scéna v Las Vegas. Klukům z Tata Bojs se v Krnově moc líbilo, a dokonce po koncertě uspořádali afterparty, na které se Mardoša představil jako dýdžej. Doufám, že také tentokrát budou v dobrém rozpoložení a budou mít chuť i na nějaké to překvapení v podobě legrácek a přídavků," zavzpomínal na krnovský koncert Tata Bojs provozovatel klubu Kofola Martin Hradečný.

Na rozdíl od předchozích klasických koncertů se tentokrát Tata Bojs představí v komornější akustické podobě.

Tata Bojs v roce 1988 založili dva z jejich současných členů, Milan Cais a Mardoša, spolužáci z pražské základní školy Na Hanspaulce, kteří spolu kamarádí už od školky. Letos v červnu kapela oslaví už 25 let od svého prvního koncertu v hanspaulské tělocvičně.

Přestože Tata Bojs působí na domácí scéně již dlouho, je o ni stále zájem. Loňský rok byl pro Tata Bojs nejrušnější. Po turné k poslednímu studiovému albu Ležatá osmička nabídla skupina loni na jaře také limitovanou edici zmíněného alba jako vinylové LP, a to s originální grafikou zpěváka a bubeníka Milana Caise.

Následovaly výpravné reedice alb, která byla pro kapelu zásadní (Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum a Kluci kde ste?). Tyto reedice obsahovaly mnoho nevydaných raritních demo nahrávek, remixů a live nahrávek. Kapela se také může pyšnit tím, že natočila první český 3D videoklip ke skladbě Homo Demo. Závěrem roku potěšili Tata Bojs své fanoušky vydáním nového DVD Ležatá Letná, které obsahuje záznam křtu k poslednímu studiovému albu kapely. Křest se odehrál v Praze v hale Letná a hosty byly Clarinet Factory a Vladimir 518.

V současné době se kapela připravuje na speciální letní turné k 25. výročí kapely, které ponese název 25 LET CYKLACE aneb Tour Domácí. Jelikož kapela podporuje recyklování, vznikla nová verze hitu Pěšáci, kde nezazní ani jeden skutečný hudební nástroj. To znamená, že všechny části skladby jsou nahrány nově vzniklými hudebními nástroji z recyklovatelných materiálů, tedy z papíru, plastu a skla. Přestože se kapela pyšní svou originální vizuální show, v Krnově se představí v komornější akustické podobě, díky níž získají písničky nový rozměr.

Současnou sestavu Tata Bojs tvoří Milan Cais (zpěv, bicí), Mardoša (baskytara), Vladimír Bár (kytara), Jiří Hradil (klávesy) a Dušan Neuwerth (zvuk).

-peř-