Vystavovaná díla byla, jako je již autorovým dobrým zvykem, velmi působivá, laskavá a plná lidskosti.

„Vystavoval jsem tematické fotografie k veletrhu. Jsou to fota z různých sociálních projektů, na kterých jsem pracoval. Především jde o cyklus o starých lidech, handicapovaných, nevidomých, drogově závislých," řekl Jindřich Štreit.

Na fotografiích je jasně patrné, jak mnoho má „Jindra ze Sovince" rád všechny lidi, kterými se obklopuje a které zachycuje svým pohotovým objektivem. Právě ono člověčenství je hybnou silou Štreitových fotografií.

Jindřichu Štreitovi se dostane 2. října v Bratislavě výjimečného ocenění. Rektor slovenské Vysoké školy výtvarných umění Stanislav Stankoci mu udělí čestnou hodnost doctor honoris causa, dr. h. c. u příležitosti pětašedesátého výročí založení školy.

Ocenění se dočká ve čtvrtek 
2. října v Městském divadle P. O. Hviezdoslava v Laurinské ulici v Bratislavě ještě jeden umělec, a tím je malíř Rudolf Fila. Ve stejný den začíná v bratislavské Galerii Médium na Hviezdoslavově náměstí výstava obou oceněných umělců spojená s křtem knihy Obraz a slovo.

Jindřich Štreit momentálně vystavuje také v Šenově u Ostravy, kde pro potřeby letošního 250. jubilea posvěcení kostela Prozřetelnosti Boží zdokumentoval život farnosti. Od 8. září vystavuje fotografie Benediktinů v galerii Auritus v Táboře a chystá se na výstavu Lidé Vítkovska od 17. září v Karviné.